آخرین اخبار

20. ارديبهشت 1399 - 13:03   |   کد مطلب: 31594
حجت الاسلام نظیری گفت: میلاد امام حسن مجتبی (ع) فرصتی برای ترویج ارزش های ناب اسلامی و آموزه های دینی در بین اقشار مختلف مردم در جامعه است.

به گزارش بهارانه،  حجت الاسلام «محمد هادی نظیری» در گفت و گو با خبرنگارشبستان در همدان با تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع)  گفت: بی گمان جود و بخشش و انفاق از خصلتهای والای انسانی است که مطلوب همه انسانهاست و موجب ایجاد الفت و همدلی در میان آنها می شود.

 

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان افزود:  امامان معصوم(ع)  در کنار سایر خصلتهای اخلاقی و انسانی که داشتند به جود و بخشندگی نیز معروف بودند که امام حسن مجتبی(ع) نیز در میان آن بزرگواران از این حیث از برجستگی و عظمت خاصی برخوردار است.

 

وی با بیان اینکه امام حسن مجتبی (ع) به محبت بین جامعه ایمانی توجه داشتند، اظهار داشت:  باید از رفتار و سکنات آن حضرت وام بگیریم و در جامعه جاری کنیم.

 

حجت الاسلام نظیری با اشاره به اینکه علاوه بر اینکه از نعمت‌های الهی در این ماه رحمت برخورداریم باید سر سفره امام حسن(ع) از سیره تربیتی آن امام همام نیز بهره‌مند شویم، خاطرنشان کرد: یکی از محورها و ویژگی‌های تربیتی امام حسن(ع) در فضای جامعه اسلامی این بود که با حرکات و سکنات خود آن رویکرد تربیتی را در فضای جامعه دنبال می‌کردند.

 

وی به ایجاد رابطه‌های تربیتی و محبت‌آمیز در اخلاق آن حضرت اشاره کرد و گفت: وجود گرامي آن حضرت آرامش بخش دل هاي دردمند و پناهگاه مستمندان و تهي دستان و نقطه اميد درماندگان بود.

 

وی افزود: تمامی مسلمانان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام همواره تلاش کنند با پیروی از سیره اخلاقی ایشان، فرهنگ حمایت از نیازمندان، ایتام و فقرا در جامعه اسلامی نهادینه شود.

 

 

 

پایان پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه