آخرین اخبار

20. ارديبهشت 1399 - 20:03   |   کد مطلب: 31598
سید سعید شاهرخی استاندار و محمودرضا عراقی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان در دیدار با مدیران جمعیت هلال احمر که در سالن شهدای استانداری برگزار شد، طی مراسمی به عضویت داوطلبان هلال احمر استان پیوستند.

به گزارش بهارانه،  سید سعید شاهرخی روز شنبه در این دیدار بیان کرد: عضویت در جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد مردمی و تاثیر گذار افتخار بزرگی است.

وی با قدردانی از مسوولان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: فعالان در این مجموعه می توانستند با توجه به توانمندی در دیگر عرصه ها مشغول به فعالیت شوند اما به واسطه عشق به خدمت رسانی به مردم این کار را انتخاب کردند.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر همدان نیز گفت: نیروهای هلال احمر اجرای ماموریت از قله کوه تا عمق دره ها را در دستور کار دارند.

حجت الاسلام مهدی ثابتی افزود: هلال احمر همچنین در کنار این ماموریت ها اقدام به دستگیری از ایتام کرده و در ماه مبارک رمضان طرح «همای رحمت» را اجرای کرده است.

وی با بیان اینکه هلال احمر حلقه واسط بین خیران و گروهایی داوطلبانه است اظهار داشت: این نهاد مردمی می تواند به عنوان بازوی قوی و توانمند برای ملت و دولت عمل کند.

 صلیب سرخ جهانی به عنوان یک سازمان بی‌طرف و در راستای اهداف بشر دوستانه و بدون هیچ تبعیض ملیتی، نژادی و قومی براساس موافقتنامه سال ۱۸۶۴ ژنو شکل گرفت.

روز ۱۹ اردیبهشت (هشتم مه) به نام روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر نامگذاری شده است.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه