آخرین اخبار

31. ارديبهشت 1399 - 17:12   |   کد مطلب: 31704
جانشین سپاه انصارالحسین همدان:
شهرستان بهار در تولید ماسک بسیار پیشرو بوده است
صبح امروز بخش دیگری از اجرای مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در مصلای شهر بهار با حضور سردار مهدی فرجی جانشین سپاه انصارالحسین همدان برگزار شد.

به گزارش بهارانه، مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه همزمان با میلاد با سعادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی(ع) در سراسر کشور برگزار شد که بخشی از این رزمایش همزمان در این تاریخ و بخش دیگری از آن در بیست و هفتم ماه مبارک رمضان در شهرستان بهار برگزار شد و در مجموع ۲۰۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۴۸۰ میلیون تومان بین خانواده های آسیب دیده از بیماری کرونا توزیع شد.

 در این مراسم سردار فرجی شهر بهار را قدمگاه شهدا دانست و گفت: شهید قاسم سلیمانی پیش از این به شهر بهار وارد شده و در مصلای شهر بهار نیز حضور داشته است، همچنین شهر بهار شهری شهید پرور است به طوریکه شهدای شاخصی همچون سید میلاد مصطفوی، شهید فریدونی، شهید ترابی کمال را به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

 وی شهر بهار را جزء شهرهای برتر در همه عرصه‌ها نامید و اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی تعداد رزمنده های بهاری به قدری بود که لشگر انصارالله جایی برای آنها نداشت و آنها را در مناطق دیگر تقسیم می‌کرد.

 جانشین قرارگاه زیستی استان با اشاره به وضعیت کنترل بیماری کرونا در کشور و در استان گفت: دشمن میخواست از فرصت بیماری کرونا علیه ما استفاده کند اما اتحاد و انسجام بین مسئولین و مردم نگذاشت که این اتفاق بیفتد.

 وی همچنین با اشاره به وضعیت سایر کشورها در زمینه مقابله با بیماری کرونا اظهارداشت: هم اکنون شاهدیم خیلی از کشورهای مدعی در مقابل این بیماری زمین گیر شده اند، اما کشور ما با تمام تحریم ها در زمینه کنترل بیماری موفق شده است.

 فرجی ادامه داد: یکی از نقشه های دشمن در این بیماری شورش و بسته شدن فروشگاه ها بود، اما با ورود مقام معظم رهبری در بحث مواسات و کمک مومنانه انقلاب دیگری از لحاظ انسانی در کشور ما به وجود آمد و کمکهای بیشمار مردمی صورت گرفت.

 وی به تولید ماسک در نقاط مختلف شهرستان بهار اشاره کرد و گفت: درکشورهای پیشرفته مثل فرانسه و انگلیس می بینیم که چه اتفاقاتی در حال وقوع است تا جایی که به سرقت ماسک روی آورده اند؛ اما الان ما به جایی رسیده ایم که می توانیم ماسک صادر کنیم.

جانشین سپاه انصارالحسین همدان اظهار داشت: به طور نمونه در شش یا هفت نقطه از شهرستان بهار به تعداد کلان ماسک  با کیفیت عالی تولید می شود که حتی دانشگاه علوم پزشکی نیز آنها را تایید کرده است.

 وی به نقش ویژه بانوان در کمک مومنانه و مواسات و همدلی اشاره کرد و اذعان داشت: در بازدیدهایی که از تولیدی های ماسک در شهرستان داشتیم شاهد بودیم که ۹۰ درصد افرادی که در این تولیدی ها مشغول هستند بانوان هستند، بانوانی که شاید خیلی از آنها به همین بسته های معیشتی نیازمند باشند اما با وجود این یک ماه است که وقت خود را صرف تولید ماسک در این تولیدی ها گذاشتند.

انتهای پیام/ک

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه