آخرین اخبار

31. ارديبهشت 1399 - 17:17   |   کد مطلب: 31705
مدیرکل منابع و طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: چند تن از ماموران حفاظت منابع طبیعی این استان در حین انجام وظیفه و ابلاغ احکام قاضی به متخلفان و سودجویان منابع طبیعی در روستای «یلفان» شهر همدان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

به گزارش بهارانه، اسفندیار خزائی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار بیان کرد: در پی اخذ دستور قضائی تیمی از ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی به همراه ماموران پاسگاه انتظامی آبشینه برای ابلاغ و اجرای حکم قضائی شامل قلع و قمع بنای غیر مجاز و بازپس گرفتن اراضی ملی راهی روستای یلفان از توابع بخش مرکزی همدان شدند.

وی اضافه کرد: هنگام اتمام فرایند اجرای حکم چندین نفر از اهالی این روستا پس از مشاهده دور شدن خودرو پاسگاه انتظامی به خودرو اداره منابع طبیعی حمله ور شده و اقدام به ضرب و شتم و فحاشی به ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی کردند.

مدیرکل منابع و طبیعی و آبخیزداری همدان اظهار داشت: ۲ تن از ماموران یگان حفاظت محیط زیست از ناحیه سر و صورت مجروح شدند اما جراحت آنها به حدی نیست که نیاز به بستری در بیمارستان باشد.

خزائی ادامه داد: در این درگیری افراد متخلف با استفاده از چوب و پرتاب سنگ به سمت خودرو پیکاب این اداره کل به این وسیله نقلیه نیز خسارت جدی وارد کردند با این وجود متخلفان شناسایی شده و  با دستور مقام قضایی، آنها به زودی دستگیر می شوند.

وی بیان کرد: همچنین با دستور مقام قضایی مقرر شد یک مشاور املاک فعال در این روستا پلمب شود همچنین پلیس پیشگیری انتظامی همدان همراهی و همکاری بیشتری در تامین امنیت نیروها داشته باشند.

وی با بیان اینکه اجازه زمین خواری و تخریب و تصرف عرصه های جنگلی و مرتعی داده نمی شود خاطر نشان کرد: سال گذشته بیش از ۷۰۰ هکتار از اراضی ملی این استان از دست متصرفان بازپس گرفته شد.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه