آخرین اخبار

31. ارديبهشت 1399 - 17:24   |   کد مطلب: 31706
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه هفته آینده بیمه بیکاری اسفندماه مشمولان در همدان به حساب آنها واریز می‌شود گفت: کسانی که مشمول بیمه بیکاری هستند و پیامکی دریافت کرده‌اند شماره حساب خود را در سامانه ثبت کنند.

به گزارش بهارانه، احمد توصیفیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان در خصوص مشمولان بیمه بیکاری در استان اظهار کرد: تمام مقرری‌بگیرانی که اسفند سال گذشته بیکار شده‌اند و در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری ثبت نام کردند، پیامکی حاوی اطلاعیه لزوم ثبت شماره حساب در سامانه دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: براساس این اطلاعیه، متن پیامک به این شرح است «متقاضی محترم، لطفا به محض دریافت این پیامک با مراجعه به سامانه «ثبت درخواست بیمه بیکاری» و در اسرع وقت(حداکثر ۱۲ ساعت) نسبت به درج شماره حساب بانکی خود در یکی از بانک‌های تعیین شده در سامانه اقدام کنید.بدیهی است مسئولیت اعلام صحت و سقم شماره حساب و انطباق آن با کد ملی بر عهده جنابعالی است».

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه تاکنون ۹ هزار و ۷۰۲ نفر در استان در سامانه درخواست بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند گفت: از این تعداد ۳۳۲ نفر در اسفندماه سال گذشته و ۸ هزار و ۲۳۸ نفر در فروردین‌ماه و یک‌هزار و ۱۳۲ نفر در اردیبهشت‌ماه امسال در سامانه درخواست بیمه بیکاری ثبت نام کرده‌اند. 

وی با بیان اینکه تمام مقرری‌بگیرانی که در اسفند سال گذشته بیکار شده‌اند و در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند، پیامکی حاوی اطلاعیه لزوم ثبت شماره حساب در سامانه دریافت می‌کنند که در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری نیز شرایط برای درج حساب بانکی مهیا شده است گفت: اگر برای هریک از این ثبت‌نام کنندگان پیامک درخواست شماره حساب ارسال شود، آنها تأییدشدگان نهایی هستند که بیمه بیکاری اسفندماه به حساب آنها واریز می‌شود.

توصیفیان با تاکید به اینکه ۶ بانک به نام ملی، ملت، صادرات، تجارت، رفاه و سپه اسامی بانک‌هایی هستند که مقرری‌بگیران باید در یکی از آنها حساب داشته باشند افزود: متقاضیانی که در یکی از این ۶ بانک حساب دارند باید به سایت بیمه بیکاری که امکان ویرایش اطلاعات را دارد مراجعه و شماره حساب را ثبت کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته حتماً‌ باید پیامک شماره حساب برای متقاضیان آمده باشد که در این صورت و ثبت شماره حساب حقوق اسفندماه مشمولان توسط تأمین اجتماعی در هفته آینده واریز خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: لیست فروردین ماه ثبت‌نام‌ شدگان مشمول توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته است و فهرست افرادی که تاریخ بیکاری آنها در این ماه  نیز از سوی آن سازمان احصاء شود در آینده‌ای نزدیک برای این افراد نیز پیامکی با مضمون ارسال خواهد شد به گونه‌ای که بعد از پرداخت اسفندماه، پرداخت فروردین ماه را در دستور کار قرار می‌دهند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه