آخرین اخبار

1. خرداد 1399 - 12:02   |   کد مطلب: 31710
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان اکباتان همدان خبر داد.

به گزارش بهارانه،  به نقل از خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی بابایی صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری جلسه‌ای با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: در این جلسه که با حضور استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا و تعدادی از مدیران تشکیل شد، تخصیص ۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان اکباتان به تصویب رسید.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان اکباتان یک پروژه ملی است که برای توسعه بخش بهداشت و درمان همدان با پیگیری‌های صورت گرفته، دارای ردیف اعتباری ملی شده است.

وی گفت: در شرایط فعلی با شیوع بیماری کرونا لزوم تجهیز بیمارستان‌های دولتی به آخرین تجهیزات روز دنیا برای کنترل بحران و بیماری‌ها از اولویت‌هایی است که باید مورد توجه برنامه ریزان و مدیران قرار گیرد زیرا دسترسی آسان به خدمات بخش بهداشت و درمان و سلامت از حقوق اولیه شهروندی در جوامع توسعه یافته است.

حاجی بابایی با تقدیر و تشکر از کادر درمان اظهار کرد: مشکلات در بهره برداری از بیمارستان اکباتان با توجه به شرایط خاص بینالمللی و ملی در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر لزوم توجه وزارت بهداشت به این بخش تاکید شد.

وی اضافه کرد: در این جلسه اختصاص ۵۰ میلیارد تومان مورد تصویب قرار گرفت و وزیر بهداشت قول مساعد داد در اولین فرصت تخصیص ۱۰۰ درصدی صورت گیرد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه‌های درمانی استان همدان در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ظرفیت‌های استان در ایجاد قطب بهداشت و درمان و ایجاد گردشگری درمانی تبیین شد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه در سال‌های پایانی برنامه ششم توسعه قرار داریم مدیران استان همدان باید میزان تحقق اهداف برنامه را تحلیل کرده و با شناسایی موانع و مشکلات تحقق اهداف برنامه بومی شده و مشخص کردن عوامل پیشران، برای بازنگری و بهبود برنامه‌های توسعه همدان بر اساس اسناد فرادستی اقدام کنند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه