آخرین اخبار

1. خرداد 1399 - 12:24   |   کد مطلب: 31712
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب همدان گفت: باید طرح کمربند سبز استان همدان با هدف جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و جلوگیری از حاشیه‌نشینی در مرکز شهر استان با نقشه‌های از پیش طراحی شده و با کمک و عزم جدی دستگاه‌های متولی استان اجرا شود.  

به گزارش بهارانه،  به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، حسن خانجانی  در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان همدان با اشاره به لزوم  اجرای طرح جامع حدنگاری در همدان اظهار داشت: اجرای طرح جامع حدنگارمانع از بروز زمین خواری در جامعه می‌شود به همین دلیل نیز این طرح در سطح  جهانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه در ایران نیز در راستای اجرای این طرح مدت‌هاست قدم برداشته شده اما هنوز به پایان نرسیده است، افزود: در اجرای بند ت ماده 62 قانون برنامه ششم توسعه ایجاد کمربند سبز در مرکز شهر‌هایی که اراضی و زمین‌های ملی آن در معرض و خطر تصرف و تخریب قرار گرفته است ضروریست و با وجود این کمربند حد و حدود شهر مشخص و شناخت بیشتری نسبت به اراضی ملی به دست می‌آید. 

بیشتر بخوانید

تهران| طرح کاداستر در 38 هزار هکتار از اراضی ملی دماوند و فیروزکوه اجرا شد

وصول 11 هزار میلیارد معوقات بانکی در سال 98 توسط سازمان ثبت اسناد/پیشرفت کاداستر فقط 20 درصد!

کاداستر جنگل‌ها تا پایان امسال نهایی می‌شود

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب همدان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با تاکید براینکه پیشگیری یکی از وظایف اصلی قوه قضاییه است، عنوان کرد: پیشگیری و هرگونه هزینه در این حوزه کارسازتر از سایر اقدامات بعد از وقوع حادثه است بنابراین اگر قبل از هر مسئله‌ای پیشگیری داشته باشیم دیگر جرمی رخ نخواهد داد و به زندان نیز نیاز نخواهیم داشت.

وی ابراز کرد: کمربند سبز استان همدان با هدف جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و جلوگیری از حاشیه‌نشینی در مرکز شهر استان با نقشه‌های از پیش طراحی شده و با کمک و عزم جدی دستگاه‌های متولی استان باید اجرا شود.

 خانجانی  تصریحکرد: اجرای طرح جامع حدنگار امری ضروری و مهم است بنابراین باید دستگاه‌های استان ظرف مدت یک ماه فایل حدود و ثغور املاک سازمان‌های خود را به اداره کل ثبت اسناد و املاک ارسال کنند.

وی درباره تخریب بناهای احداثی غیرمجاز پس از ساخت و تکمیل آن نیز عنوان کرد: تخریب این‌گونه ساختمان‌ها پس از اتمام کار، آن‌هم بعد از چند سال، اقدام مؤثری نیست بلکه باید با نظارت، شناسایی و گشت زنی‌های مستمر در همان ابتدای کار، ساخت‌وسازهای غیرقانونی را متوقف ساخت و زمینه پیشگیری از تغییر غیرمجاز کاربردی را فراهم کرد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه