آخرین اخبار

1. خرداد 1399 - 16:37   |   کد مطلب: 31716
مدیركل كمیته امداد امام خمینی (ره) همدان گفت: بارش های اخیر و بروز سیلاب تاكنون به یكهزار و 300 واحد مسكونی، تجاری و دامی مددجویان زیر پوشش این نهاد در استان آسیب زده است.

به گزارش بهارانه،  پیمان تركمانه روز یكشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مركز همدان، با اشاره به اینكه این آمار ممكن است در روزهای آینده افزایش یابد، افزود: این میزان آسیب وارد شده از 30 درصد خسارت تا تخریب كامل را شامل می شود و بیشتر واحدهای خسارت دیده در روستاها قرار دارند. 
وی اظهار داشت: بر اساس اعلام بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، تا پایان هفته جاری آمار دقیق میزان خسارت هر واحد تعیین و بدون اتلاف وقت عملیات بازسازی آنها آغاز می شود. 
تركمانه تاكید كرد: واحدهای آسیب دیده و تخریب شده باید به سرعت و پیش از آغاز فصل زمستان و سرمای همدان بازسازی شوند. 
وی با اشاره به اینكه واحدهای مسكونی آسیب پذیر پیش از وقوع بارش های سیل آسا تخلیه شدند ادامه داد: برخی از ساكنان این واحدها با دستور قضایی از منزل خود خارج شدند. 
مدیركل كمیته امداد امام خمینی (ره) همدان گفت: تا زمان پرداخت كمك های دولت، 50 میلیون ریال وام قرض الحسنه ضروری با ضمانت آسان و در كمترین زمان ممكن به خانواده های آسیب دیده زیر پوشش این نهاد پرداخت می شود. 
وی تاكید كرد: پس از ارزیابی، تشكیل پرونده و تایید بنیاد مسكن، 400 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و 100 میلیون ریال وام بلاعوض به مددجویان روستایی این نهاد كه در سیلاب های استان همدان آسیب دیده اند پرداخت می شود. 
تركمانه یادآوری كرد: همچنین برای جبران خسارت وارد شده به محل نگهداری دام ها، زمین های كشاورزی، باغ ها و دام های تلف شده مددجویان، طرح های اشتغال و بسته های حمایتی در نظر گرفته شده است. 
وی اضافه كرد: تعویق یك ساله پرداخت وام ها، پرداخت مجدد وام برای تجدید سرمایه و پرداخت های بلاعوض به میزان خسارت وارد شده از دیگر برنامه های پیش بینی شده این نهاد برای سیل زدگان استان است. 

** كارشناسان بیمه وارد همدان شدند 
مدیركل كمیته امداد امام خمینی (ره) همدان تاكید كرد: تمامی واحدهای مسكونی و اثاثیه مددجویان كمیته امداد امام خمینی (ره) از قبل بیمه شده اند و هزینه خسارت وارد شده بر اثر سیل همدان از سوی بیمه به آن ها پرداخت می شود. 
وی با بیان اینكه كمیته امداد امام خمینی(ره) تنها نهادی است كه موضوع بیمه سرمایه مددجویان را برای اینچنین روزهایی پیش بینی و در این زمینه اقدام كرده است، افزود: به همین منظور 6 تن از كارشناسان بیمه روز گذشته برای ارزیابی میزان خسارت وارد شده و تعیین مبلغ آن وارد همدان شده اند و مشغول ارزیابی این واحد ها هستند. 
تركمانه تاكید كرد: در همین ارتباط به مددجویان زیر پوشش این نهاد كه در باران ها و سیلاب های اخیر متحمل خسارت های مالی شده اند توصیه می كنیم كه تا پیش از بازرسی كارشناسان بیمه نسبت به ترمیم و بازسازی خانه ها و اموال خود اقدام نكنند تا ارزیابی درستی از خسارت های وارده صورت گیرد. 
نزدیك به 92 هزار تن از جمعیت استان همدان از خدمات كمیته امداد امام خمینی (ره) بهره می برند. 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه