آخرین اخبار

2. خرداد 1399 - 10:49   |   کد مطلب: 31719
حسین فیض الهی رئیس شورای شهر بهار طی ارسال پیامی روز جهانی قدس و همبستگی با ملت مظلوم فلسطین و مستضعفان جهان را تبریک گفت.

به گزارش بهارانه،  متن پیام حسین فیض الهی به شرح زیر است:

همان سال‌های اولیه شکل‌گیری انقلاب اسلامی، ماه رمضان سال ١٣۵٨، حضرت امام خمینی(ره)، طی ارسال پیامی، آخرین جمعه ماه رمضان هر سال را به عنوان روز «قدس» تعیین کردند و آن را روز «حیات اسلام» نامیدند.

روز قدس بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب؛ "لیله‌القدر تاریخ اسلام" است که باید با بیداری و هشیاری گذراند و تا مطلع‌الفجر نجات ملت‌های مسلمان به‌ویژه ملت شجاع و مظلوم «فلسطین»، دست از تلاش نکشید.

قدس هم از لحاظ دینی و مذهبی، و هم از لحاظ مسائل منطقه‌ای و جهانی برای کشور ما بسیار اهمیت دارد و قدس، سرزمین مقدس مسلمان‌هاست که هرگز این سرزمین، فراموش نخواهد شد.

روز جهانی قدس؛ پیوند دیرین و عمیق با انقلاب اسلامی ایران دارد و همه ساله در آخرین جمعه ماه رمضان، شاهد راهپیمایی گسترده مردمی بوده‌ایم.

البته امسال با وضعیت متفاوتی از سال‌های گذشته باید روز قدس را گرامی بداریم و با توجه به بحران ویروس کرونا، راهپیمایی در شهر بهار برگزار نمی‌شود، اما به آن معنا نیست که روز جهانی قدس نداریم، بلکه «قدس» همیشه زنده و در قلب مسلمانان جای دارد.

اینجانب ضمن سپاس از رشادت‌ها و مجاهدت‌های همیشگی مردم همیشه در صحنه کشور به‌ویژه شهروندان عزیز بهاری، باید بگویم امسال به دلیل وجود بحران کرونا و عدم برگزاری راهپیمایی در سطح معابر شهر، شرایط متفاوت‌تر خواهد بود.

اما همگان می‌توانیم ضمن بهره‌گیری از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با ساخت انواع کلیپ‌ها، عکس نوشته، درج هشتک و...، حمایت خود را از حق و حقیقت و انزجار خود را از ظلم و بی‌عدالتی بیان کرده و به جهانیان اعلام کنیم که مردم ایران با توجه به یادگیری درس شجاعت و شهادت، هرگز در برابر ظلم و ستم خاموش نمی‌نشینند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه