آخرین اخبار

3. خرداد 1399 - 14:38   |   کد مطلب: 31730
مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان کودکان و نوجوانان را آسیب پذیرترین گروه سنی در مقابل آزارسایبری دانست و در جمع خبرنگاران بیان کرد: والدین با نظارت بر نحوه استفاده از فضای مجازی توسط فرزندان خویش از تاثیر مخرب شبکه‌های اجتماعی پیشگیری نمایند.

به گزارش بهارانه، حسین عسگری، مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان عنوان کرد: امروزه پدیده شبکه های اجتماعی و استفاده از فضای مجازی توسط کودکان و نوجوانان خرده فرهنگ این رده سنی را عمیقا تحت تاثیر قرار داده و همین موضوع باعث بروز نگرانی هایی در میان والدینی که به واسطه عدم بهره مندی از سواد رسانه ای مدرن از دنیای نسل جوان دور افتاده اند، شده است.

وی مزاحمت های فضای سایبری، تعرض به حریم خصوصی، هتک حرمت و این گونه مخاطرات را بیش ترین تهدید برای کودکان و نوجوانان دانست و ادامه داد: در میان غفلت والدین کودکان و نوجوانان در دنیای معصومانه کودکانه ناآگاه از میزان مخاطرات این محیط جذاب وارد فضای مجازی شده و افراد پلید و خطرناک را با دوست اشتباه میگیرند.

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان اظهار کرد: از آنجا که کودکان و نوجوانان آسیب پذیرترین گروه سنی در مقابل آزار سایبری هستند به والدین توصیه می گردد برای پیشگیری از جنبه های نامطلوب شبکه های مجازی بر شخصیت و زندگی فرزندان و به طبع آن محیط حساس خانوادگی نسبت به ارتقاء سواد رسانه ای خویش اقدام و تا حد مطلوب به فناوری های روز دنیا مسلط و آگاه گردند.

عسگری افزود: چنانچه خانواده ها نسبت به شیوه های جدید ارتباط فرزندان خود آگاهی و شناخت کافی و لازم را داشته باشند از بروز بسیاری از جرائم سایبری و ارتباطات پنهانی آنان پیشگیری به عمل می آید و می توانند با نظارت بر نحوه استفاده از فضای مجازی توسط فرزندان خویش از تاثیر مخرب شبکه های اجتماعی پیشگیری نمایید.

وی اضافه کرد: والدین ضمن نظارت و مدیریت بر فعالیت فرزندان خود در شبکه های اجتماعی باید نسبت به روابطی که فرزندانشان در این شبکه ها با دیگران برقرار می کنند مراقب و هوشیار باشند زیرا تعاملات در فضای سایبری و شبکه های اجتماعی مستلزم نظارت های فردی و اجتماعی متعارف و اعمال تمهیدات مناسب در جهت حفظ سلامت روحی، روانی و روابط اجتماعی است.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه