آخرین اخبار

3. خرداد 1399 - 17:05   |   کد مطلب: 31733
شیوع بیماری کرونا در برخی از روستاهای شهرستان بهار موجب نگرانی مردم شده است

به گزارش بهارانه، در تاریخ اول اردیبهشت ۱۳۹۹ تعداد مبتلایان کرونا در شهرستان بهار ۵۴ نفر اعلام شد این در حالی است که در بیست و پنجم اردیبهشت ماه این تعداد به ۷۸ نفر رسید با حسابی سر انگشتی مشخص می شود که در این مدت روزانه یک نفر به آمار مبتلایان شهرستان بهار افزوده شده است.

این در صورتی است که اگر مقایسه اجمالی بین آمارمبتلایان دیگر شهرستان‌های استان کنیم می‌بینیم که در ابتدا وضعیت شهرستان به نسبت مطلوب بود اما هم اکنون این آمار در حال بالا رفتن است؛ زمانی اسدآباد یکی از شهرستانهایی که بیشترین آمار مبتلا به کرونا در استان را دارد، عنوان شد، اما هم اکنون اولین شهرستان سفید استان از نظر شیوع بیماری است.

چیزی که بیش از پیش باعث نگرانی شده است شیوع بیماری در برخی از روستاهای شهرستان(سه روستا) است.

 شنیده شده که در برخی از روستاها افراد مبادرت به برگزاری میهمانی کرده‌اند که در این مهمانی ها افراد ساکن از شهر همدان و حتی استان های دیگر حضور داشتند به همین دلیل بیماری در بین افراد شایع شده و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی باعث شده که بیماری در بین ساکنین این روستاها افزایش یابد.

 در جایی که روند مطلوبی در شروع بیماری در شهرستان شاهد بودیم اما هم اکنون در بعضی از روستاها در حال رسیدن به وضعیت قرمز هستند و باید فکری اساسی در آن مورد صورت گیرد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه