آخرین اخبار

4. خرداد 1399 - 15:17   |   کد مطلب: 31741
امام جمعه همدان با بیان اینکه با خدامحوری و اتحاد می‌توان کارهای بزرگی را رقم زد گفت: مسوولان برای حل مشکلات اقتصادی به مردم اعتماد کنند زیرا در جریان مقابله با کرونا این مردم بودند که با همدلی صحنه‌های زیبایی را خلق کردند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، صبح امروز نماز عید سعید فطر در مسجد جامع با حضور نمازگزاران و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به امامت نماینده ولی فقیه در استان همدان اقامه شد.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر با بیان اینکه بزرگترین توصیه در این روز بزرگ خودسازی و توجه به رعایت تقواست اظهار کرد: امام علی(ع) در خطبه‌های روز عید فطر عنوان می‌کردند که اهل تقوا و احسان پیروز بزرگ این ماه هستند و آنهایی که حرمت آن را نگاه نداشتند بازنده.

وی عید سعید فطر را شبیه‌ترین روز به قیامت دانست و گفت: امروز برای روزه‌داران و کسانی که به عمد حرمت این ماه بزرگ را محترم نشمردند، یکی است با این فرق که آن چه برای گروه اول باقی می‌ماند لذت‌های دینداری است و برای گروه دوم، بی‌توجهی به دین و خسرانی که از آن دیدند.

امام جمعه همدان روز عید فطر را روز مغفرت الهی و بخشش گناهان عنوان کرد و افزود: ماه رمضان مقدمه‌ و تمرینی برای خودسازی و توجه به تقوا در طول سال است که امیدواریم در این ۳۰ روز ظرفیتی ایجاد شده باشد که بتوانیم راه را با قدرت پیش رویم.

وی در ادامه با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر به این جمله امام راحل که «خدا خرمشهر را آزاد کرد» پرداخت و گفت: به طور حتم تمام پیروزی‌ها تحت اراده خدای متعال محقق می‌شود.

شعبانی اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری خرمشهرهای زیادی در پیش است که تنها راه پیروزی در آن برخورداری از جهان‌بینی توحیدی است بنابراین مردم و مسوولان باید سیاست‌ها و مدیریت‌های خود را بر خدامحوری متمرکز کنند.

وی با بیان اینکه در جریان مقابله با کرونا نیز جمله «کرونا را با امدادهای الهی شکست می‌دهیم» شگفتی‌های زیادی را رقم زد گفت: همراهی مردم فرهیخته ایران اسلامی به ویژه قشر مذهبی در رعایت اصول بهداشتی، کمک به نیازمندان، تولید ماسک و اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم و ضدعفونی معابر و مناطق مختلف بسیار ستودنی بوده و هست.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه در راه مقابله با کرونا تمام مسوولان پای کار بودند و مردم نیز به زیباترین شکل ممکن همراهی کردند افزود: وحدت رویه، اتحاد بین مردم و مسوولان و توکل به خدای بزرگ برای حل مشکلات باعث شد از درون بلای کرونا زیبایی‌های بزرگی خلق شود.

وی اعتماد مسوولان به مردم و بهره‌مندی از ظرفیت آنها را عامل موفقیت در تمام امور دانست و با تقدیر از تمام دست‌اندرکاران مقابله با کرونا به ویژه مدافعان سلامت گفت: در ایام کرونا واحدهای زیادی تبدیل به تولید ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده شد که در نهایت به نقطه صادرات آنها رسیدیم که می‌توان از ظرفیت آنها در سال جهش تولید بهره برد.

شعبانی رزمایش کمک مومنانه مردم ایران را در دنیا بی‌نظیر دانست و با بیان اینکه در هیچ کجای جهان کاری با این حجم و وحدت رویه در کمک به نیازمندان انجام نشده است افزود: باید تمام این اتفاقات و همدلی‌ها را ارج نهاد و هر روز بیشتر از قبل درصدد تقویت آن برآمد.

وی در پایان بر لزوم کمک به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا تأکید کرد و از خدای بزرگ برای تمام افرادی که در روزهای شیوع کرونا جان خود را از دست دادند و مراسمی برای آنها برگزار نشد طلب مغفرت و آرامش کرد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه