آخرین اخبار

26. خرداد 1399 - 15:29   |   کد مطلب: 31931
نشست خبرنگاران شهرستان بهار با حضور مدیر جهاد کشاورزی،صبح امروز در محل جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش بهارانه، عبدالحسین اکبری مدیر جهاد کشاورزی گفت : زیرساخت های شهرک گلخانه ای مهاجران با وسعت ۲۰ هکتار و ۲۷ واحد تولیدی آماده شده و در صورت رفع مشکل آب، واگذار خواهد شد.

همچنین اظهار کرد: ۳۷ واحد صنایع تبدیلی در شهرستان بهار وجود دارد که ۱۰۰ هزار تن محصول تولیدی این واحدها روانه بازار میشود و بیشترین صنایع تبدیلی در حوزه شوریجات و ترشیجات و رب گوجه فرنگی است.

اکبری افزود: سطح زیر کشت محصول سیب زمینی در شهرستان بهار ۶ هزار هکتار است و بیش از ۲۵۰ هزار تن محصول سیب زمینی در این شهرستان تولید میشود و علاوه بر آن بیش از ۳۰۰ هزار تن محصول سیب زمینی توسط کشاورزان بهاری، در خارج از استان تولید و برای نگهداری به انبارهای بالای صفر شهرستان عودت داده میشود.

وی در ادامه گفت: بیش از ۵۰ واحد سردخانه بالای صفر با ظرفیت نگهداری ۱۲۰ هزار تن محصول در شهرستان بهار وجود دارد که نقش به سزایی در کاهش ضایعات محصول ایفا میکند.

اکبری به تسهیلات پرداخت شده در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: در مجموع از محل تسهیلات روستایی - عشایری، تفاهم نامه روستایی، منابع داخلی، مکانیزاسیون، رونق تولید، صندوق توسعه ملی، تبصره ۱۸ تعداد دو هزار و ۶۸۴ طرح به مبلغ ۱۷۶ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردهاند که اشتغالزایی ۴۳۴ نفر را به همراه دارند.
وی به اولویتها و سیاستهای اصلی اشاره کرد و گفت: توسعه سیستمهای نوین آبیاری برای استفاده بهینه از منابع آب و اعطای وام بلاعوض به کشاورزان در این راستا و توسعه محصولات گلخانهای برای مدیریت مصرف آب و افزایش عملکرد تولید محصول و استمرار کشت از جمله سیاستهای جهاد کشاورزی است.

وی اظهار داشت: طی یکسال گذشته برای ۳۵ هکتار متقاضی احداث گلخانه شناسایی و پروانه فعالیت صادر و تعدادی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدهاند و پیش بینی میشود تا پایان سال ۶ هکتار گلخانه در شهرستان بهار به بهره برداری برسد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار گفت: زیرساختهای شهرک گلخانهای مهاجران با وسعت ۲۰ هکتار و ۲۷ واحد تولیدی آماده شده و در صورت رفع مشکل آب، واگذار خواهد شد کمااینکه احداث ۱۱ هکتار شهرک خصوصی گلخانهای در حال پیگیری است.

عبدالحسین اکبری مدیرجهادکشاورزی از افتتاح و بهره برداری ۴ پروژه در بخش کشاورزی خبرداد و گفت:این پروژ که از احیا و مرمّت قنوات،آبیاری کم فشار،سردخانه سه هزارتنی که مجموعا بااعتبار حدودا ۵۵ میلیارد ریال انجام شد پرده برداشت.

اکبری در ادامه اظهار داشت:باافتتاح این ۴ پروژه بصورت مستقیم برای ۲۸ نفرفرصت شغلی فراهم خواهد شد.

وی اذعان کرد: بیش از ۹۰ درصد آن درتابستان مصرف میشود بیش از ۳۰۰ هزار تن نیز تولید خارج از سطح شهرستان و استان داریم.

در اخر به ۳۵ هکتار گل محمدی درسطح شهرستان اشاره کرد و گفت:بطور متوسط سه تن در هکتار گل از گلستان ها برداشت و در مصارف مختلفی استفاده میشود.

شهرزاد عباسی

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه