آخرین اخبار

26. خرداد 1399 - 15:45   |   کد مطلب: 31933
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: لالجین در اندازه شهر جهانی چه در عرصه ملی چه بین المللی معرفی نشده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، به‌نقل از نماینده ولی‌فقیه در استان همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی به‌مناسبت هفته صنایع‌دستی با حضور در شهر جهانی سفال، لالجین، از کارگاه‌های این شهر بازدید و از نزدیک از مشکلات تولید‌کنندگان مطلع شد.

امام‌جمعه همدان در این بازدید با بیان اینکه این هفته‌ زمان مناسبی برای شنیدن انتقادات و مشکلات افراد فعال در این عرصه است، اظهار داشت: فلسفه این جلسات این است که با شنیدن مشکلات راهکارهایی را برای رفع آن پیدا کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری لالجین با عنوان شهر جهانی سفال، ابراز کرد: باید امروز دست مریزاد به دستانی گفت که هنرمندانه به این خاک جان می‌دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه لالجین در استان یک منطقه نمونه در مسائل صنایع‌دستی است، گفت: با وجود موفقیت‌هایی که به‌دست آورده‌ایم اما نتوانسته‌ایم این شهر را در بیرون از استان به خوبی معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید

نخستین شهر سفالی جهان در سمنان به نمایش گذاشته شد

260 کارگاه فاقد امکانات گاز در لالجین تعطیل شدند

همدان| ساخت موزه لالجین به کندی پیش می‌رود

وی افزود: در بیرون از استان خیلی‌ها هنوز اسم لالجین را نشنیده‌اند در حالی که باید زمانی که بحث صنایع‌دستی مطرح می‌شود نام لالجین نیز همزمان بیان شود.

شعبانی با تاکید بر اینکه لالجین در کشور نمونه ندارد، مطرح کرد: این صنعت منحصر به‌فرد را قبل از آن‌که جهانی کنیم باید در سطح ملی جا بندازیم و به یاد داشته باشیم که لازمه جهانی شدن این است که در سطح ملی کار کنیم.

وی با اشاره به اینکه صنایع‌دستی به‌سمت صنعتی‌شدن در حال حرکت هستند، ابراز کرد: با وجود آن‌که امروز قالب کارها صنعتی شده است، اما باید گفت آن روحی که در صنایع‌دستی هست، در صنایع صنعتی وجود ندارد.

امام‌جمعه همدان با بیان اینکه فضای رقابت در دنیای امروز شرایط را پیچیده‌تر کرده است، گفت: مدیران باید به دغدغه افراد فعال در این زمینه گوش دهند و برای رفع مشکلات آن‌ها تلاش کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه