آخرین اخبار

26. خرداد 1399 - 15:53   |   کد مطلب: 31934
امام جمعه لالجین برای حل مشكل اوقافی بودن زمین های این شهر و بستن این پرونده قطور و قدیمی از رییس مجلس شورای اسلامی استمداد طلبید.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایرنا حجت الاسلام 'حمید سیفی' شامگاه چهارشنبه در بیست و سومین یادواره سرداران و فرماندهان و 105 شهید شهر لالجین یادآور شد: بسیاری از شهروندان ساكن در لالجین از مشكل وقفی بودن زمین های خود رنج می برند كه خواستار رفع این مشكل كهنه و قدیمی هستند.

وی اظهار كرد: لالجین به علت قدمت 700 ساله در بحث تولید سفال بعنوان پایتخت سفال در كشور و جهان شناخته می شود و دست آفرینه های هنرمندان این دیار به 20 نقطه از جهان صادر می شود.

وی افزود: با توجه به این ظرفیبت غنی راه اندازی یك صندوق حمایت یا بانك تخصصی صنایع دستی در راستای تقویت این هنر ضروری به نظر می رسد.

امام جمعه لالجین اضافه كرد: فعالان در هنر سفالگری بعد از گذر از سن 50 سالگی با بیماری هایی به ویژه در ناحیه پا دچار می شوند كه از مسوولان خواستاریم این حرفه را جزو مشاغل سخت و زیان آور قرار دهند.

حجت الاسلام سیفی همچنین خواستار ایجاد یك مركز مدیریت بر سفال لالجین با تاكید بر اصالت بومی و محلی بودن این هنر شد.

وی جدا شدن حوزه بهار از كبودرآهنگ و در نظر گرفتن یك نماینده تنها برای شهرستان بهار را از مطالبات اهالی بهار ذكر كرد و گفت: بخش لالجین نیز ظرفیت شهرستان شدن را دارد.

وی بیان كرد: شهر لالجین 105 شهید تقدیم انقلاب كرده است و 117 حافظ قرآن در این منطقه ساكن هستند و اهالی شهر بدون حضور در جناح بندی های سیاسی از نظر تدین و دینمداری شهره هستند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه