آخرین اخبار

26. خرداد 1399 - 17:16   |   کد مطلب: 31937
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان:
شکر به علت قطع یارانه گران شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان علت افزایش قیمت شکر در بازار همدان را قطع یارانه دانست و گفت: در حال حاضر شکر در بازار وجود دارد و با قیمت قبلی در فروشگاه‌های بزرگ توزیع شده است.

به گزارش بهارانه، حمیدرضا متین در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه وضعیت درآمدی دولت در حال حاضر مناسب نیست و یارانه ای به شکر تعلق نمی‌گیرد، اظهار کرد: یارانه شکر برداشته شده و در حال حاضر کمبودی در زمینه شکر وجود ندارد.

وی درباره اینکه برخی از باربری‌ها سهمیه شکر استان را به سایر استان ها ارسال کردند، تصریح کرد: دو ماه گذشته دو واحد در رزن و ملایر شکر سهمیه استان را به کرج ارسال  می‌کردند که پرونده این واحدها به تعزیرات ارسال و حکم صادر شد.

متین افزود: یک واحد علاوه بر اینکه 200 تن شکر خارج شده از استان را برگرداند، جریمه نیز شده و در فروشگاه‌های بزرگ به قیمت قبل توزیع شده است.

متین با تأکید بر اینکه قند بدون قیمت در بازار نداریم، اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم قند در استان همدان 8900 تومان است که این قیمت، پایین ترین نرخ در کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه البته در فروشگاه رفاه قند 900 گرمی به نرخ 10 هزار و 400 تومان عرضه می‌شود، یادآور شد: قیمت قند بسته به شکر خریداری شده و هزینه حمل بار تعیین می‌شود و با توجه به اینکه حاشیه سود محدودی دارد محبور هستیم برابر بارنامه صادره قیمت جدید بدهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان حاشیه سود قند را 15 درصد دانست و گفت: حاشیه سود قند برای عمده فروشی 3 درصد و برای خرده‌فروشی 12 درصد به انضمام هزینه است.

متین با اشاره به افزایش کرایه حمل بار، تصریح کرد: قیمت کرایه حمل بار 20 تا 30 درصد و البته در برخی کالاها 15 درصد افزایش داشته اما متأسفانه سلیقه‌ای عمل می‌شود به طوریکه هر کالایی تعرفه‌ای داشته و ناهمگون است.

وی با بیان اینکه در ناوگان حمل و نقل مشکل داریم، گفت: در حال حاضر تعداد کامیون در کشور کم و بار زیاد است به همین علت به دنبال حمل بار از طریق ناوگان ریلی استان هستیم.

وی با تأکید بر وفور برنج در بازار، خاطرنشان کرد: برنج هندی در بازار همدان فراوان است و البته قیمت این کالا به علت حذف یارانه افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش 76 درصدی قیمت برنج هندی در بازار، بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم برنج هندی در بازار بین 13 هزار و 500 تومان تا 15 هزار و 500 تومان است که به علت افزایش نرخ دلار، 76 درصد افزایش قیمت داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان اعلام کرد: برنج ایرانی افزایش قیمت زیادی نداشته است به‌طوریکه بین 2000 تا 3000 تومان افزایش داشته و از نظر موجودی مشکلی وجود ندارد.

وی درباره تفاوت قیمت گوشت قرمز در مرکز استان با سایر شهرستان ها، ادامه داد: قیمت گوشت منجمد در بازار 8000 تومان افزایش داشته به طوریکه قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد در بازار عمده فروشی بین 58 تا 59 هزار تومان است و با قیمت 62 تا 63 هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

متین گفت: کمترین قیمت گوسفند زنده در بازار همدان 82 هزار تومان است و بزرگترین مشکل قصابان ما این است که دو تا سه لاشه می‌خرند و به همین علت گران تر از 82 هزار تومان برای قصاب درنظر گرفته می‌شود در حالیکه اگر قصابان بیش از سه لاشه خریداری کنند قیمت تمام شده کمتر خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در پایان یادآور شد: در حال حاضر قیمت ران پاک شده در بازار بین 115 تا 120 هزار تومان و قیمت گوشت مخلوط 85 تا 87 هزار تومان است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه