آخرین اخبار

9. تير 1399 - 13:25   |   کد مطلب: 32053
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان با بیان اینکه مادران و همسران شهدا گنجینه‌های تاریخی و الگوی ایثار هستند اظهار کرد: شجاعت و عظمت شهید متاثر و نشات گرفته از مادر ایثارگری است که فرزندان خود را با الهام از مکتب حضرت زهرا(س) تربیت نموده است.  

به گزارش بهارانه،  به نقل از ایثار واحد گلستان، اسرافیل وزیری به همراه غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با خانواده شهید علیرضا سبطی با اشاره به اینکه اقتدار و عزت ایران اسلامی امروز به برکت خون شهدا و فداکاری ایثارگران و صبر و استقامت خانواده های آنان است، گفت: هدف از دیدار با خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر، تجدید پیمان و ادای احترام به آرمان‌های آنان و رسیدگی به مسائل و دغدغه‌های این قشر معزز است.
وی تاکید کرد: تبیین سیره عملی شهدا و ترویج این فرهنگ سترگ علی الخصوص در میان نسل جوان جامعه را به سوی تعالی خواهد برد و اشاعه فرهنگ ایثار، این عالی ترین خصایل انسانی در لایه های مختلف اجتماع بیش از پیش محقق خواهد شد.
غلامرضا منتظری نیز در ادامه این دیدار ضمن تاکید بر خدمت رسانی هرچه بهتر به جامعه ایثارگری گفت: همه ما مدیون فداکاری و ایثار شهدا و ایثارگران هستیم و باور داریم که شهدا ناظر و حاضر بر اعمال ما هستند.
وی ضمن تاکید بر ترویج  فرهنگ ایثار و شهادت گفت: وظیفه همه مسئولین زنده نگه داشتن این فرهنگ سترگ و انتقال آن به نسل های آینده است.
لازم به ذکر است فاطمه رحیم اربابی نویسنده 5 جلد کتاب در حوزه ایثار و شهادت با عناوین راز و نیاز خدا، پلی از جنس نیاز ، ایثار، در سرزمین من لاله ها می جوشند و  پاجای پای پدر می باشد.
شهید جاوید الاثر علیرضا سبطی در سال 1346 در گرگان دیده به جهان گشود. وی دانشجوی رشته مهندسی الکترونیک دانشگاه بوعلی همدان بود که با آغاز جنگ تحمیلی به صورت داوطلبانه عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و در 28 فروردین ماه سال 1367 در منطقه عملیاتی فاو به درجه رفیع شهادت نائل گشت.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر