آخرین اخبار

10. تير 1399 - 0:17   |   کد مطلب: 32056
کمیته مشارکت های اجتماعی شهرستان بهار که یکی از کمیته های ذیل ستاد ساماندهی امورجوانان می باشد به ریاست معاون فرماندار تشکیل جلسه داد.

به گزارش بهارانه،  معاون فرماندار بهار در این نشست ضمن اشاره به نقش کلیدی جوانان در توسعه کشور بر لزوم حضور کمی و کیفی بیشتر جوانان در عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی تاکید کرد و گفت : استفاده از ظرفیتهای مردمی و گروهی برای پیشرفت امور عمرانی، اجتماعی و فرهنگی بسیار ضروری می باشد.

سلطانی افزود: جوانان نیازمند فضای سالم و نشاط آور هستند و باید با ایجاد فضای مناسب در چارچوب قوانین نظام، شرایط جذب جوانان را به سمت و سوی فعالیت ها و برنامه های سالم و پربار مهیا کرد.

علی اکبر سلطانی راد ادامه داد: در حوزه مشارکت های اجتماعی که مجموعه اقدامات غیر دولتی سازمان یافته توسط مردم است که در غالب سمن ها نقش بسیار خوبی ایفا می‌کنند و عالی‌ترین آن مشارکت در مبحث کمک به همنوعان می‌باشد.

وی گفت: نقش و تاثير فعاليت سازمان هاي مردم نهاد در اغلب عرصه ها بخصوص اجتماعي بطور كامل محسوس و مشهود و به عنوان يك بازوي قوي در كنار بدنه اجرايي دولت در بسياري از مشكلات راهگشا بوده اند.

اين مسئول، نقش تشكل‌ها و سمن‌هاي مردمي را براي دولت ارزشمند دانست و گفت: دولت به سازمان‌هاي مردم‌نهاد به عنوان يك فرصت و ظرفيت ارزشمند مي‌نگرد كه به صورت خودجوش و داوطلبانه بدون هيچ چشمداشتي به كمك آمده‌ اند.

در ادامه صفی زاه دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان و سرپرست اداره ورزش و جوانان بهار، با بیان اینکه مشارکتهای اجتماعی در سازمانهای مردم نهاد یکی از مهمترین و موثرترین ابزار برای کمک به کاهش آسیبهای اجتماعی و توسعه پیشرفت جامعه می باشد،گفت: خوشبختانه در سال جدید 3 سازمان مردم نهاد جوانان در شهرستان بهار اعتبارنامه فعالیت خود را دریافت کردند و 2 سمن دیگر نیز مراحل پایانی خود را سپری می کنند و بیش از 10 سمن نیز در مراحل اولیه ثبت سمن هستند.

وی اهتمام تمامی دستگاهها و نهادها و ارگانهای مرتبط با امور جوانان را برای گسترش مشارکتهای جمعی جوانان در حوزه های متنوع و گسترده را خواستار شد و افزود: نقش جوانان، با توجه به شرایط کنونی خصوصا فعالیت های مشارکتی و کمک رسانی برجسته است.

صفی زاده با اشاره به مشارکت های اجتماعی در روستاها اظهارداشت: یکی از برنامه های اساسی ما در سال جدید فعالیت سازمان های مردم نهاد در روستاها می باشد و از دهياران نيز انتظار داريم به بكارگيري جوانان اهميت دهند و فرهنگ مطالبه گري با رويكرد مردمي را دربين اين قشر نهادينه كنند.

در ادامه اعضای کمیته مشارکت های اجتماعی به ارائه نکته نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و راهکارهایی برای افزایش مشارکت اجتماعی جوانان بیان کردند و مقرر شد دستگاههای عضو این کمیته در اسرع وقت برنامه های خود را برای افزایش مشارکت های اجتماعی و کیفی سازی برنامه های سمن ها به دبیرخانه ستاد ساماندهی ارائه دهند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه