آخرین اخبار

10. تير 1399 - 13:44   |   کد مطلب: 32062
معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در همدان گفت: به دنبال اجرای طرح اشتغالزایی خرد و زودبازده خانگی به صورت آزمونه در اسدآباد، ۳۰۰ فرصت شغلی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در یکسال گذشته ایحاد شده است.

به گزارش بهارانه، علی چهاردولی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای ایجاد اشتغال فعالیت هایی را در سراسر کشور از جمله همدان آغاز کرد که در این استان، شهرستان اسدآباد و نهاوند به عنوان آزمونه (پایلوت) طرح اشتغالزایی زودبازده خانگی انتخاب شد.

وی یادآوری کرد: اجرای این طرح ابتدا در شهرستان اسدآباد و از هشت ماه پیش آغاز شد که در این راستا ۲۸ روستا زیر پوشش طرح اشتغالزایی زودبازده خانگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  قرار گرفت.

معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در همدان گفت: افزود: ۳۵۰ متقاضی برای اشتغال خانگی اهلیت سنجی شدند که به ۳۰۰ تن تسهیلات پنج تا ۴۰ میلیون تومانی با کارمزد پایین پرداخت شد.

چهاردولی اظهار داشت: این افراد برای دریافت تسهیلات به بانک پارسیان معرفی شده و در مجموع ۱۲ میلیارد تومان وام با سود چهار درصد دریافت کردند.

وی ادامه داد: مرحله دوم طرح اشتغالزایی زودبازده خانگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در اسدآباد آغاز و پیش بینی شده که در این مرحله ۱۶ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال خرد و زودبازده خانگی پرداخت شود.

چهاردولی اظهار داشت: همچنین امسال ۱۶۵ روستای نهاوند زیر پوشش طرح اشتغالزایی زودبازده خُرد خانگی قرار گرفتند و از ۲۰ رسته شغلی از جمله پرورش دام سبک و سنگین و بلوک زنی صنایع دستی حمایت می شود.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه