آخرین اخبار

11. تير 1399 - 1:50   |   کد مطلب: 32066
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: نخستین قطار گردشگری تهران- همدان ۱۲ تیرماه سال ۹۹ وارد همدان می‌شود.

به گزارش بهارانه،  علی خاکسار در گفت‌وگو با ایسنا، مطرح کرد: با توجه به ظرفیت همدان در زمینه گردشگری، ایمن بودن و بُعد کوتاه مسافت قطار تهران- همدان، آغاز تردد و سفرهای بین استانی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی این قطار به همدان می‌آید.

وی ادامه داد: در این راستا هماهنگی‌هایی با مسئولان راه آهن جمهوری اسلامی، شرکت خدمات مسافرتی حامی گشت، مجری قطارهای گردشگری لرستان و سوادکوه انجام شده است.

خاکسار با تأکید بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در قطار گردشگری، تصریح کرد: این قطار با ظرفیت یک سوم ظرفیت با ۱۲۰ نفر، گردشگران را از تهران به همدان می‌رساند و گردشگران در این تور یک روزه بدون اقامت شبانه به تهران بر می‌گردند.

وی بازدید از غارعلیصدر، شهر جهانی لالجین و برخی از جاذبه‌های شهر همدان را از برنامه‌های این تور عنوان کرد و یادآور شد: استان همدان ظرفیت‌های متنوع و فراوانی در حوزه گردشگری دارد که باید مورد استفاده قرار گیرند.

معاون گردشگری اداره‌ میراث کل فرهنگی استان همدان بیان کرد: برنامه سفر قطار گردشگری در هفته و ماه‌های آینده نیز  ادامه خواهد یافت و در سفرهای بعدی تمهیداتی برای اقامت شبانه گردشگران به همراه بازدید از تعداد بیشتری از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری همدان در حال انجام است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر