آخرین اخبار

22. تير 1399 - 15:15   |   کد مطلب: 32176
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از کشت گونه‌های مختلف درخت در همدان خبر داد و گفت: در حال حاضر چوب‌های مورد نیاز مبل و منبت با ارز آزاد خریداری می‌شود.

به گزارش بهارانه، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به اینکه کشور خشک و نیمه‌خشک است یکی از عمده مسائل واردات چوب از کشورهای چون گرجستان و ارمنستان است اظهار کرد: باید به فکر تولید چوب باشیم و یکی از برنامه‌های جدی وزیر جهاد کشاورزی تولید چوب در کشور است.

وی با اشاره به اینکه ما در جنوب استان برای تولید چوب اعلام آمادگی کردیم افزود: شهرستان‌های نهاوند و ملایر بستر لازم برای تولید برخی از اقلام چوب را دارد، با تحقق این مهم در آینده صنعت مبل و منبت استان از چوب‌های تولیدی بهره‌مند خواهد شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اخیراً شهرستان تویسرکان درگیر جدی قاچاق چوب گردو است تصریح کرد: علاوه بر سازمان جنگل‌ها و مراتع و جهاد کشاورزی دستگاه‌های امنیتی نیز برای جلوگیری از این اقدام باید ورود کنند.

وی با بیان اینکه چوب موجود در استان باید حفظ شود چراکه در حال حاضر چوب‌های مورد نیاز مبل و منبت با ارز آزاد خریداری می‌شود که نشان از تضاد بزرگ در این زمینه دارد خاطرنشان کرد: باید به سمت و سوی پیش رویم که چوب مورد نیاز را در کشور تهیه و تولید کنیم.

آزادیخواه گفت: کشت گونه‌های مختلف درختان در برنامه کشت پیشنهادی استان قرار گرفته و با توجه به ظرفیت شهرستان‌ها به ویژه جنوب استان این مهم محقق خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه