آخرین اخبار

23. تير 1399 - 17:13   |   کد مطلب: 32190
آفتابه لگن طرح های دولت در مقابله با گرانی مسکن و افزایش اجاره بها هنوز هیچ شام و نهاری برای مستاجران نداشته است

به گزارش بهارانه، در چند ماه گذشته شاهد افزایش بی سابقه اجاره بها و قیمت منازل مسکونی در استان همدان و سایر استان‌های کشور بودیم.

 مسئولین برای مقابله با این مشکل طرح حمایت از مستاجر ها را در قالب تسهیلات ودیعه مسکن وام مستاجران مطرح کردند طرحی که در آن از کمک ۲۳۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مستاجران مژده داده شده است‌.

درباره جزئیات این طرح گفتگویی با مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان همدان داشتیم تا از نحوه ثبت نام، شرایط و مبلغ وام حمایتی جویا شویم.

داریوش حسینی در پاسخ با اذعان به این مطلب که هنوز بخشنامه ای در این مورد به استان ابلاغ نشده گفت: تا وقتی بخشنامه ای به ما ابلاغ نشود ما نمیتوانیم در مورد آن اظهار نظر کنیم.

وی همچنین در مورد طرح مالیات بر خانه‌های خالی که چند ماه گذشته صحبت زیادی در مورد آن مطرح گشته، نیز بر همین موضوع تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد: احتمالا در چند روز آینده بخشنامه این طرح نیز ابلاغ شود و از آن پس می توانیم در مورد آن نیز اظهارنظر کنیم.

حال سوال اینجاست طرحی که مدت هاست مطرح شده، چرا پس از گذشت چند هفته هیچ گونه جزئیاتی از آن مطرح نشده و هنوز بخشنامه آن به استان ابلاغ نگشته است.

 ارائه طرح های دولتی برای حل مشکلات مقطعی مردم از جمله راهکارهای دولت در مقابله با کاهش فشار اقتصادی بر مردم است و باعث خوشحالی مستاجران و مردم می شود اما فاصله زمانی طرح موضوع تا اجرایی شدن آن گاهی آنقدر زیاد است که امیدی در مستاجران باقی نمی گذارد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه