آخرین اخبار

24. تير 1399 - 15:01   |   کد مطلب: 32198
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان گفت: از آغاز فصل برداشت گندم تاکنون ۹۰ هزار تن از این محصول به ۵۸ مرکز خرید استان تحویل شده است.

به گزارش بهارانه، شهرام پرورش روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، سطح زیر کشت گندم آبی این استان را ۶۸ هزار و ۵۰۰ هکتار و سطح زیر کشت گندم دیم را ۳۳۳ هزار هکتار اعلام کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان ادامه داد: تاکنون محصول ۱۸ هزار ۸۷۸ هکتار گندم آبی و ۸۶ هزار و ۹۰۷ هکتار گندم دیم برداشت شده است.

وی با بیان اینکه فصل برداشت گندم در این استان از اوایل تیر آغاز می شود خاطرنشان کرد: سطح زیر کشت جو آبی نیز در همدان ۵۰ هزار هکتار است که محصول ۳۹ هزار هکتار برداشت شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان اظهار داشت: سطح زیر کشت جو دیم نیز ۷۶ هزار هکتار است که محصول ۷۱ هزار هکتار آن برداشت شده است.

پرورش افزود: سطح زیر کشت کلزا نیز در استان همدان یک هزار ۴۱۲ هکتار بود که تاکنون یکهزار و ۶۶۰ تن از این محصول از یک هزار و ۲۷۳ هکتار اراضی اختصاص یافته به آن برداشت و تحویل مراکز خرید شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه سطح زیر کشت غلات و کلزا در این استان ۵۲۹ هزار و ۸۳۵ هکتار است، گفت: پیش بینی می شود حدود سه هزار تن کلزا از اراضی همدان برداشت شود.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه