آخرین اخبار

24. تير 1399 - 20:45   |   کد مطلب: 32200
مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد استان همدان با بیان اینکه وضعیت شهرستان‌های نهاوند، تویسرکان، بهار و ملایر قرمز اعلام شده است، گفت: نماز جماعت در شهرستان‌هایی که وضعیت آنها قرمز اعلام شده است، در این مدت برگزار نخواهد شد.

به گزارش بهارانه،  به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، حجت الاسلام محمد عبدالله پور، ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان همدان، اظهار داشت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب بر رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های پیشگیری از کرونا و طبق دستور عقل و شرع لازم است تا اقدامات پیشگیرانه‌ای در محدوده مساجد اعمال شود.

وی افزود: بر این اساس و بنا بر مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا به جهت حفظ سلامتی مردم، محدودیت‌هایی از روز گذشته تا پایان هفته برای اجرا در مساجد به متولیان امر اعلام شده است.

بیشتر بخوانید

توصیه شش‌گانه‌ کرونایی جامعه مدرسین به مردم ایران / کم‌توجهی و بی‌مبالاتی وضعیت کشور را بغرنج‌تر خواهد کرد

شمار مبتلایان به کرونا در اوکراین به 54 هزار نفر رسید

شریعتمداری: تمدید مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات ویژه کرونایی ضروری است

مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد استان همدان با بیان اینکه وضعیت شهرستان‌های همدان، نهاوند، تویسرکان، بهار و ملایر قرمز اعلام شده است، گفت: نماز جماعت در شهرستان‌هایی که وضعیت آنها قرمز اعلام شده است، در این مدت برگزار نخواهد شد.

وی تصریح کرد: البته درب مساجد در اول وقت شرعی به مدت 30 دقیقه باز خواهد بود و نمازگزاران می‌توانند با رعایت موارد بهداشتی بصورت فرادی نماز خود را اقامه کنند.

حجت الاسلام عبدالله پور با اشاره به پخش اذان در سه وعده از مساجد، تاکید کرد: نظارت بر موارد فوق از وظایف امام جماعت و اعضای هیات امنا مساجد خواهد بود.

وی ادامه داد: محدودیت‌های اعلام شده فقط در تاریخ ذکر شده قابل اجرا است و پس از این تاریخ نیز تصمیمات جدید از طریق منابع رسمی به اطلاع خواهد رسید.

مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد استان همدان با بیان اینکه اقامه نماز در مساجد دیگر شهرستان‌ها با رعایت مسائل بهداشتی و با نظارت ائمه جماعات و هیئت امنا، به قوت خود باقی است، گفت: رعایت کلیه دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و توصیه نامه‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد الزامی است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه