آخرین اخبار

25. تير 1399 - 15:55   |   کد مطلب: 32212
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:
مرغ همدان ارزانتر از دیگر استان‌ها است
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه نرخ مرغ همدان ارزانتر از مناطق دیگر کشور است تاکید کرد: با وجود نارضایتی واحدهای صنفی، این ماده غذایی برای کمک به مصرف‌کنندگان همچنان طبق نرخ مصوب ستاد تنطیم بازار استان عرضه می‌شود.

به گزارش بهارانه، حمیدرضا متین روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا قیمت مرغ گرم آماده طبخ را در همدان به ازای هر کیلو ۱۵ هزار تومان و مرغ منجمد را ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد که این مبلغ در ستاد تنظیم بازار استان به تصویب رسیده و پایین تر از قیمت استان های دیگر است. 

وی اضافه کرد: با وجود نارضایتی واحدهای صنفی و مرغداران در روزهای اخیر هیچگونه افزایش قیمتی در نرخ مرغ نداشتیم و تاکنون تصمیمی برای بالا بردن قیمت در سطح استان گرفته نشده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: اختلاف قیمت مرغ ما با مناطق دیگر کشور موجب خروج محموله هایی از استان به طمع سود بیشتر شده بود که با هوشیاری مسوولان قضایی و انتظامی به این موضوع نظارت می شود.  

به گفته متین کم و کسری در بازار مرغ استان وجود ندارد و با توزیع مستمر گوشت گرم و منجمد نیاز مردم استان تامین می شود. 

وی خاطرنشان کرد: روزانه ۶۰ تا ۷۰ تن گوشت مرغ گرم در بازار عرضه می شود که در کنار آن ۵۰ تا ۶۰ تن هم گوشت مرغ منجمد توزیع می شود تا به نیاز همه گروه های مصرف کننده بتوانیم پاسخ بدهیم. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: از امشب کشتار مرغ را به ۱۱۰ تن افزایش می دهیم تا نیازی به توزیع مرغ منجمد نباشد و عرضع و تقاضای این ماده غذایی به تعادل برسد.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه