آخرین اخبار

28. تير 1399 - 13:05   |   کد مطلب: 32235
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار از ثبت دو وقف جدید در این شهرستان خبر داد و گفت: در حوزه کمک به نیازمندان و درمان دست ما بسته است بنابراین در این زمینه نیاز به وقف‌های جدید داریم.

به گزارش بهارانه، حمیدرضا بهگو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از ثبت دو وقف جدید در همدان خبر داد و اظهار کرد: یکی از این وقف‌ها ساختمانی ۴۶ متری بود که واقف آن را به منظور استفاده به عنوان خانه عالم اختصاص داد‌.

وی با اشاره به اینکه یک ساختمان دیگر نیز با کاربری حمام وقف امور خیریه شده است گفت: این ساختمان در ۱۲۶ متر تقریبا ارزشی ۳۰۰ میلیون تومان دارد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار با اشاره به اینکه امسال در شهرستان بهار دو وقف ثبت شده و سال گذشته سه وقف داشتیم خاطرنشان کرد: اکثر موقوفات شهرستان بهار با نیت روضه‌خوانی است و در حوزه کمک به نیازمندان و درمان و... دست ما بسته است بنابراین در این زمینه نیاز به وقف‌های جدید داریم.

وی با تأکید بر لزوم توجه به وقف‌های منفعتی به منظور رفع نیازهای شهرستان بیان کرد: شیوع ویروس کرونا در ماه‌های اخیر، اهمیت وقف در حوزه سلامت و بهداشت و به ویژه وقف برای درمان بیماری‌های خاص و واگیردار را بیش از پیش روشن کرد، زیرا حضور واقفان سلامت می‌تواند کمبودهای درمانی جامعه را جبران کند.

بهگو افزود: واقفان به عنوان سعادتمندترین نیکوکاران می‌توانند وقف‌های خود را به سمت نیازهای روز جامعه به ویژه در حوزه‌های علم و فناوری، فعالیت‌های قرآنی، تهیه جهیزیه، تسهیل در ازدواج جوانان و اشتغال هدایت کرده و در این حوزه‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه