آخرین اخبار

28. تير 1399 - 14:16   |   کد مطلب: 32237
مدیرکل غله استان همدان خبرداد
خرید تضمینی ۱۴۱ هزار تن گندم در همدان
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان از خرید تضمینی ۱۴۱ هزار تن گندم خبر داد و گفت: تا روز گذشته ۱۴۱ هزار تن گندم از کشاورزان گندمکار استان خریداری شده است.

به گزارش بهارانه، مسعود بکایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پرداخت ۲۰ درصد از بهای گندم خریداری شده به کشاورزان، اظهار کرد: بهای گندم خریداری شده از کشاورزان استان همدان تاکنون  ۳۵۷۸ میلیارد تومان بوده که ۷۲۳ میلیارد تومان آن معادل ۲۰ درصد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در مدت مشابه سال گذشته ۸۷ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده بود، یادآور شد: امسال خرید گندم از کشاورزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۶۳ درصدی داشته است.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت ۵۸ مرکز خرید تضمنی گندم در استان همدان، افزود: بهای هر کیلوگرم گندم ۲۵۰۰ تومان است که تا ۱۹ تیرماه بهای گندم به کشاورزان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه میانگین سن زدگی گندم در استان همدان ۱.۵ درصد است، خاطرنشان کرد: تاکنون در شهرستان نهاوند ۲۸ هزار تن، اسدآباد ۲۱ هزار تن، تویسرکان ۵۰۰۰ تن، بهار ۵۰۰۰ تن، رزن ۲۹ هزار تن، فامنین ۹۰۰۰ تن، کبودراهنگ ۲۸ هزار تن، ملایر ۴۰۰۰تن و همدان ۱۲ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان از خرید ۱۵۰۰ تن کلزا خبر داد و مطرح کرد: تاکنون ۱۵۰۰ تن کلزا به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده که هنوز مطالبات آنها پرداخت نشده است.

وی با بیان اینکه بهای خرید تضمینی کلزا ۴۶۵۰ تومان است، خاطرنشان کرد: سال گذشته تا همین تاریخ ۱۳۰۰ تن کلزا از کشاورزان خریداری شده بود.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه