آخرین اخبار

28. تير 1399 - 14:38   |   کد مطلب: 32238
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: موزه هنرهای معاصر استان همدان در صورت تامین اعتبار امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، احمدرضا احسانی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که حال فرهنگ و هنر همدان خوب نیست اظهار داشت: متاسفانه فشار زیادی بر گلوی فرهنگ استان وارد شده است.

وی با اشاره به این که نگاه استاندار همدان به حوزه فرهنگ و هنر همواره نگاه حمایتی بوده و جامعه فرهنگ و هنر استان را حمایت کرده است گفت: بیشتر در بخش پایین دست نیاز به حمایت و همکاری داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان افزود: برخی کارشناسان با تنگ‌نظری و ایجاد موانع مسیر توسعه همدان و سرمایه‌گذاری در استان را سخت و صعب‌العبور کردند.

 
احسانی عنوان کرد: در شرایط فعلی و با شیوع کرونا وضعیت صنوف و انجمن‌های هنری استان خوب نیست و ما امروز دستمان برای حمایت از آن‌ها خالی است.

وی در رابطه با زیرساخت‌های حوزه فرهنگ و هنر استان همدان اظهار داشت: موزه هنرهای معاصر استان پس از 7 سال وقفه، 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اما در پی آن هستیم که در صورت تامین اعتبار این موزه امسال به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: مجتمع فرهنگی، هنری شهید مظاهری فامنین نیز برای بازگشایی نیاز به اعتبار لازم دارد که امسال با هماهنگی فرماندار محترم فامنین اعتبار خوبی به این امر تخصیص یافته است.

احسانی تصریح کرد: در استان همدان  98 اموزشگاه آزاد هنری، 73 موسسه قرآنی و 40 انجمن ادبی فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه