آخرین اخبار

6. مرداد 1399 - 8:22   |   کد مطلب: 32316
مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهار:
برداشت ۱۴ هزار و ۲۰۰ تن سیر در بهار پیش بینی می شود
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار سطح زیر کشت محصول سیر در شهرستان را حدود ۹۰۰ هکتار برشمرد و گفت: برداشت ۱۴ هزار و ۲۰۰ تن سیر در شهرستان پیش بینی می شود

 عبدالحسین اکبری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار  بهارانه از برداشت ۵۰ درصد از محصولات سیر این شهرستان خبر داد و اذعان کرد: حدود ۹۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصول سیر در شهرستان بهار بوده و پیش بینی ما برداشت۱۴ هزار و ۲۰۰ تن سیر در سال جاری در شهرستان است.

اکبری با اشاره به وجود واحدهای صنایع تبدیلی در سطح شهرستان گفت: بخشی از محصولات سیر تولید شده در شهرستان به مصرف این صنایع تبدیلی رسیده و بخش عمده ای از آن در سایر شهرستانها و استانها به فروش می رسد و بخشی از آن نیز به خارج از کشور صادر می شود.

وی میزان مصرف آب این محصول را نسبت به برخی محصولات کمتر دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه این محصول می تواند در تناوب کشت سیب زمینی قرار گیرد، کشاورزان بهاری توجه ویژه ای به این محصول دارند.

اکبری همچنین در مورد کشت سیب زمینی در شهرستان گفت: امسال حدود ۶ هزار هکتار سطح زیر کشت سیب زمینی در شهرستان است که نسبت به سال گذشته بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش سطح زیرکشت داشته‌ایم.

وی افزود: سال گذشته ۲۵۰ هزار تن برداشت سیب زمینی از مزارع شهرستان بهار داشتیم که پیش بینی ما برای امسال ۲۷۰ هزار تن است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار در مورد شروع فصل برداشت سیب زمینی در شهرستان گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی شهرستان، معمولا از اوایل مرداد ماه برداشت سیب زمینی آغاز شده و چون حالت تازه خوری دارد سریعا به فروش می رسد‌.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه