آخرین اخبار

6. مرداد 1399 - 10:29   |   کد مطلب: 32318
حوزه بهار و کبودراهنگ بین دو نماینده استان تقسیم شد
بهار به فلاحی رسید و کبودراهنگ به آزادی خواه
پس از فوت نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در ماه های ابتدایی شروع به کار مجلس مجمع نمایندگان همدان تصمیم بر انتخاب نماینده معین برای دو شهرستان گرفتند و احمد حسین فلاحی نماینده مردم همدان به عنوان نماینده معین بهار و حجت الاسلام آزادی خواه نماینده مردم ملایر به عنوان نماینده معین کبودراهنگ انتخاب شدند.

به گزارش بهارانه، فوت نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در ماه های آغازین شروع کار مجلس یازدهم اتفاق تلخ و بی سابقه ای برای مردم این دو شهرستان بود و مردم این دو شهرستان تا انتخابات میان دوره که سال 1400 برگزار می شود باید صبوری کنند. 

انتخاب نماینده معین برای حوزه انتخابیه بدون نماینده تصمیمی است که معمولا در این موارد گرفته می شود و لذا مجمع نمایندگان استان تصمیم گرفتند به دلیل گستردگی منطقه دو نماینده را برای رسیدگی به امور دو شهرستان انتخاب کنند و به این طریق برای اولین بار در طول تاریخ انقلاب اسلامی نمایندگی مردم در مجلس  در دو حوزه بهار و کبودراهنگ از هم جدا شد.

بر این اساس احمد حسین فلاحی به عنوان نماینده معین شهرستان بهار و احد آزادی خواه به عنوان نماینده معین شهرستان کبودراهنگ انتخاب شدند که تا برگزاری انتخابات میان دوره، امورات این دو شهرستان در مجلس را پیگیری کنند.

احمد حسین فلاحی که با رای 48 هزاری مردم همدان و فامنین راهی مجلس شده است در یک سال باقیمانده تا انتخابات میان دوره مجلس مباحث مهمی من جمله تخصیص بودجه شهرستان را نیز دنبال خواهد کرد.

او تحصیلات ابتدائی را در زادگاهش در یکی از روستا‌های سربند اراک سپری و در سال ۱۳۶۷ با مدرک سیکل وارد حوزه علمیه اراک و همزمان تا دیپلم تحصیلات را  ادامه داد.

در سال ۱۳۷۲ وارد حوزه علمیه قم شد و دروس سطح را در محضر اساتیدی همچون مرحوم شیخ حسن تهرانی، موسوسی تهرانی، بیگدلی، فقیهی، آل غفور و. گذراند و در سال ۱۳۷۶ وارد درس خارج و از محضر حضرات آیات: آیت الله سبحانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی، وحید خراسانی و سید احمد خاتمی بهره‌مند شد. 

یک دوره درس خارج اصول را از محضر آیت الله سبحانی و ۸ سال خارج فقه آیت الله مکارم و ۲ سال خارج فقه آقای خاتمی و مدتی کمتر از یک سال هم از محضر حضرات آیات جوادی آملی و وحید خراسانی بهره برد.

در سال ۷۶ همزمان با درس خارج وارد موسسه کلام اسلامی شد و دوره سطح ۴ را در آنجا سپری کردم و از محضر اساتید بزرگواری، چون آیت الله سبحانی و ربانی گلپایگانی بهره‌مند شد  با فارغ التحصیل شدن از آنجا همزمان با تدوین پایان نامه سطح ۴ دوره تخصصی مذاهب اسلامی و اهمیت اطلاعات بیشتر در سطح ۳ گذراندم و مدت دو سال بعنوان پژوهشگر با مرکز مطالعات حوزه و موسسه مذاهب و موسسه تنظیم آثار امام همکاری داشت.

با دفاع از پایان نامه در سال ۱۳۸۵ وارد دانشگاه پیام نور شد و با عضویت هیئت علمی تاکنون در استان همدان مشغول فعالیت بوده و از حوزه علمیه همدان هم در سطح حوزه مشغول تدریس است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه