آخرین اخبار

7. مرداد 1399 - 18:28   |   کد مطلب: 32327
۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در همدان پلاسما دریافت کرده‌اند | متاسفانه در حال حاضر شاهد درگیری خانوادگی و تجمعی به کرونا در استان هستیم | شست‌وشوی مرتب دست‌ها و تعویض لباس‌ها در کاهش ابتلا به ویژه در میان خانواده‌ها حائز اهمیت است.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه ۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در همدان پلاسما دریافت کرده‌اند گفت: متاسفانه در حال حاضر شاهد درگیری خانوادگی و تجمعی به کرونا در استان هستیم.

دکتر ابراهیم جلیلی با بیان اینکه تاکنون ۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در همدان از بهبودیافتگان این بیماری پلاسما دریافت کرده‌اند اظهار کرد: روند دریافت پلاسما ادامه دارد و خوشبختانه تعداد اهداکنندگان بیشتر شده‌ است.

وی با بیان اینکه از طریق اطلاع‌رسانی در رسانه‌ها و آموزش به بیماران روند اهدای پلاسما در استان خوب است گفت: هدف ما این است که هیچ کس به بیماری مبتلا نشود تا نیاز به اهدای پلاسما داشته باشند، چون این روش هم روش قطعی درمان نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان پیشگیری از بیماری را اثربخش‌ترین عامل در سلامتی و ایمنی مردم دانست و با تاکید به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی خاطرنشان کرد: مردم جز در مواقع ضروری از منزل خارج نشوند و در تجمعات حضور نیابند.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک و رعایت فاصله در کنترل بیماری کرونا موثر است افزود: شست‌وشوی مرتب دست‌ها و تعویض لباس‌ها در کاهش ابتلا به ویژه در میان خانواده‌ها حائز اهمیت است.

جلیلی با اشاره به اینکه روزهای اخیر درگیری‌ها بیشتر خانوادگی و به علت تجمعات بوده است گفت: قبلا افراد به صورت تک نفری درگیر بیماری می‌شدند اما الان به صورت جمعی و خانوادگی است.

وی با بیان اینکه مراسم عزا و عروسی در کنترل بیماری فعلا لغو شده است گفت: امیدوارم مردم دورهمی‌ها، تولدها و ... را هم برگزار نکنند تا شاهد مهار بیماری کرونا باشیم.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه