آخرین اخبار

9. مرداد 1399 - 1:09   |   کد مطلب: 32346
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از راهیابی بیش از ۱۱۰ اثر دانش‌آموزی استان همدان به مرحله کشوری سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری خبر داد.

به گزارش بهارانه، محمد پورداود در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه «مریم حیدریان» همکار فرهنگی ما در شهرستان بهار حائز رتبه اول کشوری جشنواره «تجارب برتر تربیتی» شده است اظهار کرد: این جشنواره در راستای اجرای سند تحول بنیادین و به منظور دستیابی به اندوخته‌های تجربی همکاران فرهنگی به صورت مجازی برگزار شد.

وی هدف از برگزاری «جشنواره تجارب برتر تربیتی» را ترغیب معلمان برای حضور در عرصه‌های پژوهشی تربیتی دانست و افزود: معلم دارای انگیزه و صلاحیت‌های حرفه‌ای، رکن اساسی آموزش و پرورش با کیفیت است و موجب پویایی و بالندگی سایر اجزا و عناصر آن می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان بیان کرد: با توجه به ماهیت تعلیم و تربیت، معلم اثربخش معلمی است که همگام با تدریس برای یافتن راهکارهای مسائل فرایند یاددهی ـ یادگیری به تحقیق بپردازد.

وی در ادامه از راهیابی بیش از ۱۱۰ اثر دانش‌آموزی از استان به مرحله کشوری سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری خبر داد و بیان کرد: پس از داوری و ارزیابی آثار در مرحله استانی ۱۱۳ اثر به دبیرخانه کشوری جشنواره ارسال شد که این آثار شامل ۱۰ اثر گروهی و ۱۰۳ اثر انفرادی است.

پورداوود با بیان اینکه مرحله آموزشگاهی این مسابقات با شرکت بیش از ۱۷۲ هزار دانش‌آموز در سامانه همگام و در سطح مدارس برگزار شد خاطرنشان کرد: در مرحله استانی آثار، بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ نفر در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری نظیر آوایی، نمایشی، دستی و تجسمی، فیلم کوتاه به صورت گروهی و انفرادی بررسی و داوری شد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه