آخرین اخبار

9. مرداد 1399 - 16:02   |   کد مطلب: 32353
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان از واریز ۲۰۲ میلیارد تومان بهای گندم به حساب کشاورزان این استان خبر داد و گفت: این میزان معادل ۲۶ درصد از طلب گندم‌کاران است.

به گزارش بهارانه، مسعود بکایی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با آغاز برداشت گندم ۳۰۷ هزار و ۹۳۳ تن محصول به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریدای شده‌است. 

وی اضافه کرد: بهای این میزان گندم خریداری شده ۷۷۶ میلیارد تومان است که به ترتیب به حساب کشاورزان واریز می‌شود. 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان از آغاز خرید تضمینی کلزا در استان خبر داد و گفت: یک میلیون و ۸۷۵ تن از این محصول به تازگی از کشاورزان همدانی خریداری شده‌است. 

بکایی با بیان اینکه فضای کافی برای ذخیره گندم خریداری شده وجود دارد، افزود: سیلوهای استان با ظرفیت ۶۵۰ هزار تن پاسخگوی تمام نیازهای این منطقه است.

وی تاکید کرد: طبق گزارش سازمان جهاد کشاورزی همدان امسال ۷۵۰ هزار تن گندم از مزارع استان برداشت می‌شود و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته می‌توانیم ۵۲۰ هزار تن گندم از دهقانان همدانی خرید کنیم. 

به گفته وی نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم اعلام شده‌است.

با هدف سامان‌دهی مشکلات کشاورزی در سال ۱۳۶۸ قانونی با عنوان تضمین «خرید محصولات اساسی کشاورزی» تصویب شد که موجب تعادل در نظام تولید و جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی و ضرر و زیان کشاورزان می‌شود.

طبق این قانون دولت موظف است همه ساله خرید محصولات اساسی کشاورزی از جمله گندم، برنج، جو، ذرت، چغندرقند، پنبه، دانه‌های روغنی، سیب‌زمینی، پیاز و حبوبات را تضمین کند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه