آخرین اخبار

9. مرداد 1399 - 16:18   |   کد مطلب: 32355
رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان:
۲۰ واحد تجاری در همدان طعمه حریق شد
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان بااشاره به انجام یک هزار و ۲۳۳ عملیات اطفای حریق طی ۴ ماه در همدان گفت: ۲۰ مرکز تجاری در این مدت در همدان دچار حریق شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا بیاناتی پیش ازظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران گفت: از آغاز سال تا پایان تیرماه تعداد ۵۳ هزار و ۹۴۳ تماس با سامانه ۱۲۵ همدان برقرار شده که از این تعداد یک هزار و ۲۰۰ مورد منجر به عملیات شده، چهار هزار و ۴۸۵ مورد برای راهنمایی و مشاوره بوده، شش هزار و ۱۵۲ تماس اشتباه و متأسفانه ۱۳ مورد اعلام حریق کذب و ۴۲ هزار و ۶۰ مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

وی با بیان اینکه از یک هزار و ۲۳۳ عملیات انجام شده ۷۵۹ مورد مربوط به عملیات اطفا حریق بوده است، اظهار کرد: پوشش گیاهان خودرو ۴۱۲ مورد، اماکن مسکونی با ۸۸ مورد، وسایط نقلیه با ۵۸ مورد، باغات و فضای سبز ۵۴ مورد و مراکز تجاری با ۲۰ مورد بیشترین کاربری عملیات اطفا حریق را شامل شده است.

بیاناتی با اشاره به انجام ۴۷۱ عملیات امداد و نجات طی ۴ ماه گذشته گفت: بیشترین میزان این عملیات شامل ۱۰۰ مورد مهار حیوانات، ۹۸ مورد نجات حیوانات، ۸۱ مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور، ۷۸ مورد رهاسازی افراد محبوس در اماکن مختلف، ۲۱ مورد رهاسازی اندام بدن از داخل زیورآلات و اجسام و ۲۱ مورد امداد و نجات در سوانح رانندگی و سقوط خودروها بوده است.

وی با بیان اینکه موقعیت ۷۵۴ مورد از عملیات اطفا حریق و ۴۷۰ مورد از عملیات امداد نجات در محدوده خدماتی شهر همدان و ۶ عملیات خارج از آن بوده است، عنوان کرد: نحوه بروز ۳۰۰ حادثه آتش سوزی عمدی، ۴۴۶ مورد غیر عمدی و ۱۳ مورد نیازمند کارشناسی است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به اینکه ۵۰ نفر ازجمله یک آتش نشان در حوادث آتش سوزی و امداد و نجات مصدوم و ۹ شهروند فوت شده‌اند، اضافه کرد: آتش نشانان در چهار ماه گذشته با سرعت عمل و از خودگذشتگی ۲۸۸ نفر را در عملیات امداد و نجات و اطفا حریق و نجات داده‌اند.

وی با اشاره به انجام ۴ مورد پایش سطح ایمنی اماکن مختلف عنوان کرد: طی ۴ ماه نخست سال ۳۳۲ مورد پروانه و دستورالعمل ایمنی و ۱۵۸ مورد پایان کار و تائیدیه ایمنی برای ساختمان‌ها صادر شده است.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه