آخرین اخبار

11. مرداد 1399 - 16:21   |   کد مطلب: 32370
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: اگر قرار باشد در محرم امسال مراسمی برگزار شود باید بر اساس دستورالعمل‌های ستاد کرونا و رعایت تمامی دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی این کار صورت گیرد.

به گزارش بهارانه،  به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت‌الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همدان، با بیان اینکه امروز با فضایی مواجهیم که دشمن بسیاری از توفیقات بزرگ کشور را زیر سوال می‌برد، اظهار داشت: کار شما در شورای هماهنگی مصداق آیه " فذکرهم به ایام الله" است خصوصا برای نسل جدید و جوان که با وقایع گذشته آشنایی ندارند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در برگزاری مراسم‌های همدان، عنوان کرد: در مراسم‌هایی که برگزار می‌شود گاهی گله‌مندی‌هایی وجود دارد که باید نسبت به رفع آن توجه داشته باشیم.

بیشتر بخوانید

واکنش مداحان به سخنان رهبر انقلاب درباره عزاداری محرم/ فرمایش رهبری فصل‌الخطاب است

رهبر انقلاب: عزاداری محرم باید بر اساس ضوابط ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار شود

امام خامنه‌ای: هدف دشمن به ورشکستگی کشاندن کشور است/ مناسک محرم طبق دستور ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود/ در کنار تحریم، جریان تحریف هم فعال است

امام جمعه همدان افزود: یکی از این مشکلات، مشکل مربوط به صوت است که در مراسم‌های مختلف باعث ایجاد گله‌مندی در بین مردم می‌کند و لذا امیدوارم برای همیشه این مشکل از بین برود.

وی مشکل دوم در مراسم‌های همدان را در انعکاس رسانه‌ای تجمع‌ها دانست و گفت: جمعیتی که در مراسم شهید سلیمانی و یا 22 بهمن با آن شرایط سخت جوی وجود داشت، با وجود آنکه بیشتر از مناطق دیگر بود اما در سطح ملی آن طور که باید منعکس نشد به همین دلیل رسانه‌ها باید توجه داشته باشند مراسم مناطق مختلف را کامل و آنطور که شایسته است پوشش دهند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه در مراسم‌های مذهبی نیز نیازمند یک تجمع بزرگ هئیت‌های حسینی هستیم، مطرح کرد: شورای هماهنگی می‌تواند با مدیریت فضا، تجمع بزرگی را با حضور تمامی هئیت‌ها در همدان رهبری کند.

وی با تاکید بر اینکه شرایط امسال متفاوت از سال‌های گذشته است و این تجمع مربوط به شرایط عادی است، بیان کرد: برای برگزاری مراسم محرم امسال حرف و حدیث‌های فراوانی وجود داشت تا اینکه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود نحوه برگزاری مراسم را بیان فرمودند که همین بیانات هم فصل الخطاب است.

شعبانی تصریح کرد: اگر قرار بر برگزاری مراسم باشد باید بر اساس دستورالعمل‌های ستاد کرونا و رعایت تمامی دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی این کار صورت گیرد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه