آخرین اخبار

11. مرداد 1399 - 17:28   |   کد مطلب: 32371
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان از خرید یک‌هزار و ۸۷۵ تن کلزا از کشاورزان این استان خبر داد و گفت: خرید تضمینی این محصول در راستای حمایت از فعالان بخش کشاورزی انجام می‌شود.

به گزارش بهارانه،  مسعود بکایی روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خرید تضمینی گندم از ۱۱ تیرماه در استان آغاز شده و به لحاظ سطح زیر کشت کم دانه های روغنی نسبت به گندم و جو تنها یک مرکز خرید در این رابطه دایر شده‌است. 

وی نرخ خرید تضمینی کلزا را چهار هزار و ۶۶۰ تومان اعلام کرد و افزود: این مرکز خرید در شهرستان نهاوند فعال است و کار تحویل محصول کلزا از کشاورزان را انجام می‌دهد.

بکایی گفت: تاکنون یک هزار و ۸۷۵ تن کلزا از کشاورزان خریداری شده و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از مطالبات آنها پرداخت شده‌است. 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان خاطرنشان کرد: براساس بررسی و اعلام سازمان جهادکشاورزی پیش‌بینی می‌کنیم بیش از سه هزار تن کلزا از کشاورزان استان به صورت تضمینی خریداری شود.

با هدف سامان‌دهی مشکلات کشاورزی در سال ۱۳۶۸ قانونی با عنوان تضمین «خرید محصولات اساسی کشاورزی» تصویب شد که موجب تعادل در نظام تولید و جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی و ضرر و زیان کشاورزان می‌شود.

طبق این قانون دولت موظف است همه ساله خرید محصولات اساسی کشاورزی از جمله گندم، برنج، جو، ذرت، چغندرقند، پنبه، دانه‌های روغنی، سیب‌زمینی، پیاز و حبوبات را تضمین کند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه