آخرین اخبار

19. مرداد 1399 - 16:25   |   کد مطلب: 32457
امام جمعه شهرستان بهار در مراسم تجلیل از خبرنگاران:
خبرنگاران با بیان حقایق و واقعیت باید جلوی تحریف ها را بگیرند
مراسم تجلیل از خبرنگاران صبح امروز در دفتر امام جمعه شهرستان بهار برگزار شد. در این مراسم خبرنگاران شهرستان، فرماندار و برخی از مسئولین ادارات حضور داشتند.

به گزارش بهارانه، حبیب شهوازیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار در مراسم تجلیل از خبرنگاران که صبح امروز در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی خبرنگاری را شغلی پرمخاطره و اثربخش خواند و گفت: هم اکنون در سطح شهرستان بهار دو سایت خبری و یک نشریه محلی دارای مجوز و سه  نمایندگی روزنامه های سراسری فعالیت می کنند.
 
در ادامه فرماندار شهرستان با تبریک روز خبرنگار و عید سعید غدیر خم مصادف شدن این دو روز را به فال نیک گرفت و اظهار داشت: در جامعه فردی که آگاه تر است، مسئول تر است و خبرنگارانی که از آگاهی بالایی در برخی مسائل برخوردارند، مسئولیت بیشتری دارند و باید واقعیت را بیان کرده و انتقال دهند.

احسان قنبری افزود: اگر می‌بینید انتقادی منجر به پیشرفت شهر می شود حتماً آن را بیان کنید و به ما کمک کنید تا این که مسائل و مشکلات شهر حل شود اما این نکته را فراموش نکنید که هیچگاه امید را در جامعه از بین نبرید و همواره بذر امید و آرزو در دل مردم بکارید.

 سپس امام جمعه شهرستان به ایراد سخن پرداخت و با تبریک روز خبرنگار و عید غدیر به شرح واقعه غدیر خم پرداخت و اظهار داشت: در واقعه غدیر خم حدود ۱۲۴ هزار نفر شرکت داشتند و شاهد واقعه غدیر خم بودند اما این اتفاق به گونه‌ای تحریف شد که از هر هزار نفر تنها یک نفر آن را نقل کرد و هم اکنون ۱۲۰ روایت در مورد واقعه غدیر وجود دارد.

 حجت الاسلام ارزنده ادامه داد: به فاصله دو ماه و چند روز از واقعه غدیر پیامبر خدا رحلت یافت و در همین مدت کوتاه این اتفاق به گونه‌ای تحریف شد که افراد زیادی که در واقعه غدیر خم حضور داشتند و با امام علی علیه السلام بیعت کرده بودند این واقعه را به فراموشی سپردند.

 امام جمعه شهر بهار در ادامه به سخنان رهبر معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان فرمودند "اگر تحریم ها از بین برود تحریم ها نیز از بین خواهد رفت" و الان می بینیم که دشمنان ما چگونه در شبکه های مجازی خبر پراکنی می کنند و چگونه ظالم را مظلوم نشان می‌دهند.

 وی ادامه داد: این افراد به دنبال این هستند که تاریخ ما را تحریف کرده و دستاوردهای انقلاب اسلامی نادیده گرفته شود و وظیفه خبرنگاران ما این است که با بیان حقایق و واقعیت خا جلوی این کار را بگیرد.

 در ادامه این مراسم از خبرنگاران شهرستان بهار با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد. همچنین پس از پایان مراسم خبرنگاران و مسئولین در مزار شهدای شهرستان حضور یافتند و با اهدای گل یاد شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه