آخرین اخبار

20. مرداد 1399 - 12:55   |   کد مطلب: 32465
عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف همدان گفت: اوضاع مالی و کسب و کار بازاریان همدان هر روز کساد تر می‌شود به این دلیل که از شب عید تا امروز کرونا عامل تعطیلی دوره‌ای اصناف برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بوده است.

به گزارش بهارانه، احمد گازرانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: همه‌گیری بیماری کرونا باعث شد کسبه همدان امسال بازار شب عید را از دست بدهند که اتفاقا در برخی از صنوف مثل لوازم التحریر و پوشاک این تعطیلی زیان قابل توجهی ایجاد کرده و اکنون فعالان این بخش با مشکلات جدی روبرو شده‌اند

گازرانی در ادامه افزود: نکته نگران کننده برای صنف پوشاک این است که  امسال خرید لباس فرم مدارس نیز اجباری نیست که  بدون شک اوضاع تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک را بدتر از گذشته می‌کند به همین دلیل اگر واقعا مسئولان به فکر حمایت واقعی از این بخش نباشند بخشی از واحدهای فعال تعطیل می‌شود.

وی با بیان اینکه همه ساله مرداد ماه جنس‌های مربوط به بازگشایی مدارس وارد بازار می‌شد، تصریح کرد: اگرچه اخبار کشوری بازگشایی مدارس از 15 شهریور را نوید می‌دهد اما با این حال بسیاری از کسبه بخاطر ترس از به فروش نرفتن اجناس تمایلی به ثبت سفارش ندارند، چون شرایط اقتصادی خانواده‌ها مناسب نیست و قطعا تقاضا در این زمینه بسیار پایین است.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف همدان با بیان اینکه خرید اجناسی مانند کیف مدارس معمولا مخصوص مهر ماه و برای فصل بازگشایی مدارس است، اظهار داشت: اگر همکاران ما اقدام به خرید کیف کنند و مدارس برپا نشود خسارت زیادی به آن‌ها وارد می‌شود.

این مقام صنفی با تاکید بر اینکه در این ایام مراسم و میهمانی برگزار نمی‌شود  که مردم به دنبال خرید لباس یا لوازم دیگر باشند، گفت: بیشترین خرید مردم از بازار مربوط به تهیه مواد غذایی و مایحتاج روزانه است. بسیاری از صنوف مانند خرازی،کیف و کفش، لوازم‌التحریر و امثال آن در رکود کامل به سر می‌برند.

«کرونا» بیش از 70 درصد از بازاریان همدان را در آستانه ورشکستگی قرار داد

بیشتر بخوانید

اصناف و بازاریان هیچ نقشی در گرانی و تورم ندارند

گلایه بازاریان و کاسبان خراسان رضوی؛ حمایت دولت از بازار در شرایط کرونا باید «عملیاتی» باشد

وی با اشاره به اینکه قول تسهیلاتی برای جبران ضرر و زیان ناشی از کرونا به  کسبه داده شده اما هنوز به دست هیچ یک نرسیده،  اظهار کرد: بانک‌ها همکاری خوبی ندارند و موانع زیادی سد راه گرفتن تسهیلات شده است.

گازرانی در پایان تاکید کرد: صنوف زنجیروار به یکدیگر مرتبط هستند و درصورتی که یک بخش با مشکل مواجه شود قطعا دیگران هم رفته رفته با چالش روبرو خواهند شد بنابراین باید مراقب باشیم که این زنجیره از هم گسسته نشود چون تبعات آن بسیار سنگین است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه