آخرین اخبار

21. مرداد 1399 - 1:57   |   کد مطلب: 32474
رییس هیات اسکواش همدان گفت: همدان به عنوان استان معین در توسعه راهبردی ورزش اسکواش غرب کشور انتخاب شده است.

به گزارش بهارانه،  اسدالله ربانی مهر روز دوشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: استان‌های کرمانشاه، کردستان، ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد به مرکزیت همدان در این تقسیم‌بندی منطقه‌ای عضویت دارند.

وی بیان کرد: این طرح در راستای تعامل و همکاری استان‌ها برای توسعه هرچه بهتر ورزش اسکواش اجرایی شده است.

ربانی مهر با تاکید بر اینکه توسعه اسکواش در فضای مجازی مهمترین برنامه در دوره کرونایی است، گفت: در این طرح توانسته‌ایم جزو استان‌های برتر کشور باشیم.

رییس هیات اسکواش همدان یادآور شد: ورزش اسکواش به پنج منطقه در کشور تقسیم شده و همدان به عنوان آزمونه (پایلوت) غرب کشور انتخاب شده است.

وی با تاکید بر اینکه این ورزش نیاز به زیرساخت‌های استاندارد دارد، یادآور شد: به دنبال ایجاد ۲ کورت استاندارد هستیم تا بتوانیم در سطح ملی و حتی بین المللی میزبانی کنیم.

ربانی مهر خاطرنشان کرد: زمین ساخت ۲ کورت استاندارد را در پارک بانوان همدان در اختیار گرفته‌ایم و مقرر شد از بودجه عمرانی امسال برای احداث آن اختصاص یابد.

رییس هیات اسکواش همدان یادآور شد: این ۲ کورت تخصصی از زیرساخت استاندارد برخوردار خواهند بود و با ساخت آن بسیاری از دغدغه‌های ورزشکاران این رشته برطرف می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر سالن حجاب، مجموعه ورزشی مریانج و مجموعه ورزشی شهرداری همدان دارای کورت اسکواش هستند.

وی با تاکید بر راه‌اندازی هیات‌های اسکواش در شهرستان‌ها گفت: ورزش اسکواش امسال در تمامی شهرستان‌ها فعال خواهد شد و امیدواریم وضعیت کرونا برطرف شده تا امکان فعالیت در همه شهرستان‌ها مهیا شود.

هم اینک بیش از یکصد ورزشکار در رشته اسکواش فعالیت دارند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه