آخرین اخبار

21. مرداد 1399 - 16:56   |   کد مطلب: 32481
فرمانده انتظامی همدان با بیان اینکه طی چهار ماه اخیر ۹۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف و ضبط شد گفت: کشف این میزان کالای قاچاق ۱۳ درصد رشد داشته که بیش از ۳۰۰ نفر نیز دستگیر شدند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سردار بخشعلی کامرانی‌صالح بعد از امروز به مناسبت «هفته خبرنگار» با حضور در دفتر خبرگزاری فارس با بیان اینکه شعار پلیس ارائه خدمات جامعه‌محور است اظهار کرد: خدمات پلیس در حوزه‌های مختلف اجتماعی و دقیق کردن مردم در برقراری امنیت بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه هر چقدر مشارکت مردم در حوزه‌های مختلف بیشتر باشد، امنیت بیشتری را در سطح جامعه شاهد خواهیم بود گفت: بر این اساس معاونت اجتماعی و پلیس فتا نیز در نیروی انتظامی شکل گرفت.

فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: با وجود اینکه ما در پیشگیری‌های وضعی و برخوردها اقدامات سخت‌افزاری خوبی را انجام دادیم در بعد نرم‌افزاری نیز گام‌های خوبی برداشته شده است.

 

 

وی با بیان اینکه در بعد نرم‌افزاری ۷ هزار فقره پرونده در کلانتری‌های استان به مصالحه انجامید تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مخاطبان ما در مدارس و دانشگاه‌ها مورد آموزش قرار گرفته و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد که البته کرونا مانع از اجرای این طرح طی امسال شد.

کامرانی‌‌صالح با بیان اینکه پلیس انجام خدمات به صورت هوشمندسازی را پیگیری می‌کند و استفاده از دوربین و شبکه‌های اجتماعی و دیجیتال کردن برخی از اقدامات در دستور کار است گفت: در همین چهار ماهه سال جاری نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی از کشف دو تن مواد مخدر در سطح استان طی امسال خبر داد و اظهار کرد: با ۳۰ هزار نفر از مصرف‌کنندگان مواد مخدر و باندهای مرتبط در این زمینه برخورد شده است.

۱۳۵ سارق حرفه‌ای سابقه‌‌دار در همدان دستگیر شد 

فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: در سال جاری ۱۳۵ سارق حرفه‌ای سابقه‌‌دار را دستگیر کردیم؛ ضمن اینکه در حوزه سرقت‌های خرد نیز افزایشی را شاهد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم ما باید در حوزه‌های امنیتی سهیم باشند گفت: در حوزه خدمات‌رسانی نیز در مراکز تعویض پلاک، گذرنامه و گواهینامه خدمات روزمره انجام می‌شود.

کامرانی‌صالح با بیان اینکه در کشف مواد مخدر با توجه به چتر اطلاعاتی که وجود دارد، آنهایی که خارج از استان بوده نیز کشف و ضبط شده است بیان کرد: متاسفانه بخشی از مواد مخدر صنعتی است و ۳۵ کیلو نیز شامل هروئین و شیشه بود.

وی با اشاره به کشف ۳۰۰ کیلو ماده مخدر گل یادآور شد: متأسفانه برخی از جوانان به اشتباه تصور می‌کنند این ماده، مخدر نیست در صورتی که قدرت اعتیاد آن چند برابر مواد مخدر سنتی است. 

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ کمپ ترک اعتیاد در سطح استان داریم افزود: در حال حاضر به خاطر کرونا مراکز محدودی با نفرات کمی در حال فعالیت هستند.

وی به خدمات پلیس فتا نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه بخشی از جرائم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به وقوع می‌پیوندد که پلیس فتا اشراف خوبی بر این فضا دارد.

۳۷ مجرم که در فضای مجازی اقدام به اخاذی کرده‌اند دستگیر شدند

کامرانی‌صالح با بیان اینکه بیش از ۸۵ درصد جرائم رخ داده در شبکه‌های اجتماعی توسط پلیس فتا کشف و ضبط می‌شود گفت: در چند ماه اخیر ۳۷ مجرم که در فضای مجازی اقدام به اخاذی کرده‌ بودند دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه در این حوزه بیش از ۳۰۰ فقره پرونده تشکیل شده که ۱۰ درصد افزایش داشته است‌ گفت: هر نوع تهدید در حوزه شبکه‌های اجتماعی را باید در همان اولین فرصت با پلیس در میان گذاشت در صورتی که برخی بعد از چند ماه آن را به پلیس فتا گزارش می‌دهند.

فرمانده انتظامی استان همدان خاطرنشان کرد: در ایام شیوع کرونا بیش از صدها هزار ماسک، مواد ضدعفونی، مواد شوینده و ... از محتکران جمع‌آوری شد به طوری که در برخی شهرستان‌ها مانند تویسرکان با افرادی که سوء استفاده کرده و الکل تقلبی داشتند، برخورد شد.

وی با بیان اینکه طی چهار ماه اخیر ۹۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان همدان کشف و ضبط شد تصریح کرد: کشف این میزان کالای قاچاق ۱۳ درصد رشد داشته که بیش از ۳۰۰ نفر نیز دستگیر شده‌اند.

کامرانی‌صالح در پایان از کاهش جرائم خشن در استان خبر داد و گفت: سال گذشته اگر جرائم خشن انگشت‌شمار بود، امسال ۳۷ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه