آخرین اخبار

22. مرداد 1399 - 15:57   |   کد مطلب: 32485
ایمان حاجی‌ئی از بدهی ۷۳۰ میلیون تومانی بهاری ها به این اداره خبر داد و با اشاره به مصرف بالای مردم گفت: مشترکینی که اقدام به کوچه شویی کنند آب منزل شان قطع می شود

به گزارش بهارانه،  ایمان حاجی‌ئی مدیر آبفای شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این مطلب که میزان مصرف آب مردم شهرستان و شهر بهار بسیار بالاتر از میانگین کشوری و استانی است اظهار داشت: به طور میانگین مصرف آب روزانه هر فرد در کشور و استان ۱۵۰ لیتر در شبانه روز است که این میزان در شهر بهار حدود ۲۰۰ لیتر است، به همین دلیل با کمبود آب در روزهای قبل مواجه بودیم.

 وی افزود: هر ساله ۱۵ مرداد تا ۱۵ شهریور ماه در شهر بهار با افت سطح آبهای زیرزمینی مواجه هستیم که مصرف بیش از حد شهروندان در این زمان ما را با مشکل کمبود آب مواجه می کند.

حاجی ئی با بیان این مطلب که روزانه ۲۵۰۰ متر مکعب آب از خطوط همدان به خط بهار آب وصل میشود اضافه کرد: ما هفت حلقه چاه برای مصرف آب شرب شهر بهار در اختیار داریم و از شهر همدان نیز به بهار آب تزریق می شود که به علت مصرف زیاد مردم در این روزها حتی این مقدار نیز جوابگو نیست و ما طی روزهای قبل در ساعاتی از شبانه روز مجبور بودیم که با کم کردن فشار، مصرف آب شهر بهار را مدیریت کنیم که در بعضی از نقاط به قطعی آب منجر می شد.

مدیر آبفای شهرستان بهار به رفع مشکل روستای همه کسی طی روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: در بالادست این روستا چند چشمه پرآب وجود دارد که به علت اختلاف عشایر منطقه و روستاییان اهالی روستا از آن بی بهره بودند و مشکل چندین ساله ای در این روستا بود که با کمک اهالی موفق شدیم این مشکل را حل کنیم و یک حلقه چاه آب همه کسی از مدار خارج شده و باعث حل مشکل کمبود شهرستان شد.

حاجی‌ئی عمده مشکلات آب روستاها را مشکلات اجتماعی عنوان کرد و افزود: انشعابات غیرمجاز، استفاده احشام از آب شرب بهداشتی، اختلافات بین اهالی و مشکلات اجتماعی از جمله مشکلات ما در روستاهاست.

 وی همچنین گفت: در سال‌های گذشته در ۹ روستا مشکل آب داشتیم به طوری که با تانکر به آنها آبرسانی می شد اما به لطف خدا و با توجه به بارندگی‌های سال‌های گذشته سفره‌های آب زیرزمینی بالا آمده و هم اکنون در هیچ روستایی مشکل آب نداریم و به هیچ روستایی با تانکر آبرسانی نمی شود مگر در موارد همچون تعمیرات.

مدیر آبفای شهرستان به مطالبات اداره آبفای شهرستان از مصارف خانگی و صنعتی اشاره کرد واذعان داشت: مطالبات ما در شهرستان بهار یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان است که بیشتر این مطالبات خانگی است.

 وی همچنین گفت: میزان مطالبات ما از شهر بهار هم ۷۳۰ میلیون از شهر لاله جین ۴۰۰ میلیون، از صالح آباد ۱۰۰ میلیون و مهاجران ۲۳۰ میلیون تومان است که تقاضای ما از مردم این است که با پرداخت بدهی های خود ما را در خدمات دهی بهتر و سریعتر یاری کنند.

حاجی‌ئی در آخر از شهروندان تقاضا کرد که از مصرف بی رویه آب خودداری کنند تا با کمبود آب مواجه نشویم و همچنین گفت:  گاهی دیده می شود که برخی افراد با آب شرب خانگی اقدام به کوچه شویی، حیاط شویی یا ماشین شویی می کنند که این حق الناس است و در شرایط فعلی در صورت مشاهده چنین کاری آب آن منزل را قطع خواهیم کرد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه