آخرین اخبار

23. مرداد 1399 - 16:04   |   کد مطلب: 32501
مسؤل تربیت بدنی سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان از اضافه شدن 15 سالن ورزشی بسیج به زیرساخت های ورزش استان همدان خبر داد و گفت: آماده همکاری با ورزش و جوانان استان همدان هستیم.

به گزارش بهارانه، سرگرد پاسدار علی رضا کرمی در گفتگو با خبرگزاری برنا از همدان، اظهار کرد: پایگاه های مقاومت بسیج در استان همدان  می توانند ظرفیت قابل  توجهی برای توسعه و گسترش ورزش در بین هیات های ورزشی ایجاد کنند و  تمام ظرفیت ورزش بسیج برای گسترش این امر در اختیار ادارات ورزش  در سطح استان قرار خواهد داد.

وی افزود : تغییر سبک زندگی و گسترش زندگی  ماشینی و فقر حرکتی در بین احاد جامعه و همچنین شیوع ویروس کرونا  باعث ایجاد ناراحتی ها و بیماری مختلف در سطح جامعه شده است  و ورزش تنها عاملی است که می تواند به تامین سلامت افراد و ایجاد شور و نشاط در جامعه کمک نماید.

مسئول تربیت بدنی سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان با اشاره به اهمیت ورزش در جامعه کنونی عنوان کرد :ورزش پدیده ای است همگانی که با گسترش آن مردم و قشرهای گوناگون یک جامعه از  فواید آن بهره مند می شوند و با توسعه آن در بین اقشار مختلف جامعه ،هزینه های درمانی و دارویی کاهش می یابد.

وی با اشاره به تمایل پایگاه مقاومت بسیج برای گسترش ورزش به خصوص ورزش های همگانی و بومی و محلی عنوان کرد: در استان همدان بیش از یک هزار پایگاه مقاومت خواهر و برادر وجود دارد که  استفاده از ظرفیت انها می تواند تحول عظیمی در ورزش استان همدان ایجاد کند که این امر در همکاری برخی از هیات‌های ورزشی مانند دو و میدانی، تیراندازی، جودو، کاراته، ووشو و ورزش همگانی صورت گرفته است.

سرگرد کرمی عنوان کرد : خوشبختانه با تلاش خوب مسئولین  تربیت بدنی پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج و همچنین مسئولین تربیت بدنی نواحی و در خواست و استقبال بالای روستایان توانستیم ورزش های  بومی و محلی ،همگانی و پیاده روی های خانوادگی  را در بسیاری از روستاهای استان همدان فعال کنیم.

وی با اشاره به تلاش ورزش بسیج  برای استعدادیابی  در رشته های مختلف بیان کرد :از سال 89 در رشته های جودو ، دو میدانی ،تیر اندازی  ، کاراته  و ووشو فراخوانی های مختلف  استعداد یابی  صورت گرفت که نتایج   آن منجر به کسب عناوین مختلفی آسیایی ، کشوری و استانی توسط ورزشکاران  بسیجی همدان گردید.

سرگرد کرمی در ادامه گفت: برگزاری کلاس ها و دوره های  دانش افزایی و بروز رسانی و ارتقاء  داوران و مربیان بسیجی  از دیگر اقدامات ورزش بسیج در استان بوده است.

وی با اشاره به سالن های چند منظوره 9 دی و رزمی صالحین،  مطرح کرد : در حال حاضر 58 سالن فرهنگی ورزشی سپاه و بسیج در سطح استان همدان وجود دارد ودر راستای ترویج و ترغیب افراد به ورزش فعالیت می کنند.

مسئول تربیت بدنی سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان با اشاره به بهره برداری از 15 سالن دیگر و اضافه شدن به فضاهای ورزشی استان، گفت: در پی شیوع ویروس کرونا  تعدادی از این سالن‌ها جهت تولید ماسک و جمع اوری کمک های مومنانه مورد استفاده قرار گرفت و در صورت نیاز جهت برگزاری ازمون سراسری در پایان مرداد ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه