آخرین اخبار

24. مرداد 1399 - 12:26   |   کد مطلب: 32508
پس از ۴۰ سال از گذشت انقلاب اسلامی، ایران طرفداران زیادی را در بین کشور‌های منطقه پیدا کرده و تبدیل به یک قدرت منطقه‌ای در غرب آسیا شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، همیشه گفته‌اند بهترین دفاع، حمله است؛ اما کشوری که بیش از ۳۰۰ سال است که به هیچ کجا تجاوز نکرده، چطور می‌تواند از خود در مقابل ناامنی‌ها در ناامن‌ترین منطقه جهان دفاع کند؟! در برابر حضور کشوری‌هایی که حداقل از سواحل خود نزدیک به ۲۰۰۰ کیلومتر فاصله دارند؛ ایران کشوری که پس از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ رویه‌ای مستقل را چه سیاست خارجی و چه در تعامل با کشور‌های منطقه‌ای در پیش گرفت، یکی از پایگاه‌های کشور‌های منطقه‌ای در غرب آسیا قلمداد می‌شد.

 اما حالا پس از ۴۰ سال از گذشت انقلاب اسلامی، ایران طرفداران زیادی را بدون پشتوانه خارجی در بین کشور‌های منطقه پیدا کرده و تبدیل به یک قدرت منطقه‌ای در غرب آسیا شده است.

اما ثمرات و راهبرد‌های ایران از قدرت منطقه‌ای و حضورش در کنار کشور‌ها در زمان‌های حساس چیست؟ در این گزارش سعی می‌کنیم به نقطه نظرات و راهبرد‌های رهبر معظم انقلاب بپردازیم و اهداف ایشان و ثمرات این حضور را ببینیم.

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه