آخرین اخبار

24. مرداد 1399 - 14:24   |   کد مطلب: 32509
پس از ۶ ماه از شیوع بیماری کرونا، چند روزی است که پویش «آماده باش» با همکاری وزارت ورزش و جوانان، شهرداری و صدا و سیما و با شعار ورزش همگانی در مجتمع های مسکونی به بهانه تحرک و ورزش به راه افتاده است. این طرح در همدان، با هنجارشکنی رئیس ورزش همگانی استان و رونمایی از اجرای حرکات موزون در آستانه محرم آغاز شد که در این بین کاربران فضای مجازی با انتشار پیام هایی گسترده، برخورد دادستان با هنجارشکنجان، استعفای مسئولان متولی و پاسخگویی اداره کل ورزش را خواستار شدند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار عصر همدان، اداره ورزش و جوانان استان همدان همچون وزارت ورزش که در حدود ۶ ماه گذشته برنامه خاصی برای همراهی با مردم و گذران روزهای کرونایی آنان تدارک ندیده بود، به یک باره با تدبیرهای سوخته جریان غربگرا و شاید هم نفوذی ها، از خواب بیدار شده و تصمیم به برنامه ریزی برای اجرای پویش ملی “آماده باش آوای ورزش در همسایگی” گرفت.

برخی از مسئولین استانی و شهرستانی در همدان، برای این برنامه به به و چه چه به راه انداخته و سوت و کف زدند! سوت و کفشان هم اشاعه حرکات موزون شد (شما بخوانید رقاصی)، و آن هم در آستانه ماه محرم!
این مسئولین، به بهانه ورزش همگانی، چهره اصلی خود را نشان دادند و قضیه تا جایی پیش رفت که در روزهای گذشته، دارالمؤمنین همدان شاهد اجرای حرکات موزون تعداد اندکی از بانوان در برخی اماکان عمومی بود.
متولیان ورزش همدان گفته اند که قرار است همین روند در مجتمع های مسکونی تا پایان شهریور ماه (یعنی درست به موزات ماه محرم) ادامه دار باشد.

اما برای مشخص شدن ابعاد ماجرا کمی به عقب تر باز می گردیم. در بیستم مرداد ماه جاری، هادی سبزواری، رییس هیات ورزش‌های همگانی همدان به یک خبرگزاری دولتی گفته بود که: “پویش سراسری «آماده باش» طرحی است که از سوی فدراسیون ورزش های همگانی به هیات‌های استانی، کمیته‌ها و انجمن‌ها برای مقابله با کرونا اعلام و ابلاغ شده است.”
به گفته سبزواری “این طرح ۱۳ مردادماه امسال با حضور معاونت همگانی وزارت ورزش و جوانان و ریاست فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور رونمایی و تا پایان شهریورماه ادامه دارد.”
این طرح در استان های دیگر به طور عمده بدون حاشیه و با محوریت مناسبی در حال برگزاری است اما در دارالمجاهدین همدان به یک باره رییس هیات ورزش‌های همگانی همدان در پست اینستاگرامی خود از اشاعه حرکاتی موزون رونمایی می کند که در آن تعدادی از بانوان به اجرای آن حرکات در انظار عموم روی آورده اند و سبزواری چنان از این موضوع ذوق زده می شود که به افتخارشان دست به انتشار پست اینستاگرامی با محتوای فیلمی از این بانوان می زند.

 

ناگفته نماند که پس از انتشار پست نامناسب این مقام مسئول، کاربران انقلابی فضای مجازی همدان این حرکت هنجارشکنی او را به جد به چالش کشاندند و خواستار برکناری این مسئول که به قبح زدایی برنامه هایی ناهمگون دست زده، شدند.
این کاربران از هر دری سخن گفتند و به ویژه تأکید کردند که ورود دادستان استان همدان به عنوان مدعی العموم برای برخورد قاطع با هنجارشکنان یک ضرورت است.
چند نکته در اجرای این طرح ابهام آمیز است؛ چرا تاکنون وزارت ورزش و بالتبع مسئول هیات ورزش‌های همگانی همدان در ۶ ماه گذشته به فکرشان خطور نکرده بود که به فکر سلامت و تندرستی مردم باشند، اما به یک باره و دقیقاً در آستانه ماه محرم چنین برنامه ای را طرحی ریزی می کنند که تا پایان شهریور ماه یعنی درست به موازات ماه محرم مستمر باشد؟!
آیا این طرح همسو با طرح های دشمنان و معاندین نظام نیست؟ آنانی که روز به روز با دروغ و شایعه پراکنی ها دست به محرم هراسی می زنند و از طرف دیگر مردم را به اجرای برنامه های همگانی با حرکات موزون و پخش موسیقی غنا ترغیب می کنند؟!

لازم به ذکر است، اداره کل ورزش و جوانان، هیات ورزش‌های همگانی همدان، شهرداری و صدا و سیما و هر آن که در این امر آنان را همراهی کرده است باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشند.

به گزارش عصر همدان، مردم همدان که پرورش یافته مکتب حسینی هستند در این برهه، از متولیان فرهنگی می خواهند که آستین های همت و غیرت خود را بالا زده و برای پاسخگویی هنجارشکنان به میدان عمل بیایند.
امید آن که به زودی شاهد برخورد قاطع دادستان همدان با عاملان این چنین هنجارشکنی ها باشیم.

انتهای پیام/ز

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه