آخرین اخبار

25. مرداد 1399 - 15:24   |   کد مطلب: 32518
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان گاز اجرای طرح برخورد با وسایل نقلیه متخلف و هنجارشکن استان در راستای مطالبات عمومی شهروندان خبر داد.

به گزارش بهارانه، سرهنگ علی فکری روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: در این طرح ویژه با رانندگان وسایل نقلیه متخلف که با ایجاد آلودگی صوتی، انجام حرکات نمایشی و تخلفات حادثه‌ساز موجب مزاحمت و سلب آسایش و آرامش شهروندان به ویژه در ساعات پایانی شب می‌شوند، برخورد می شود.

وی گفت: تعداد محدودی از صاحبان خودرو که با تغییر در سیستم صوتی و نصب باند و ساب، آلودگی صوتی شدید در حین حرکت ایجاد کنند، نقص فنی به حساب می‌آید و در صورت مشاهده در سطح شهرها به‌ شدت برخورد و متخلفان اعمال قانون می‌شوند، زیرا به هم زدن آسایش مردم خط قرمز پلیس است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه این طرح از روز چهارشنبه ۲۲ مرداد آغاز شده و تا به صفر رسیدن تخلفات، مستمر خواهد بود افزود: پلیس در مسیر ارتقا و افزایش امنیت، آسایش و آرامش شهروندان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و با مخلان نظم و امنیت برابر قانون رفتار می‌کند.

سرهنگ فکری افزود :بند یک ماده ۹۴ آیین نامه راهنمایی و رانندگی به این موضوع اشاره دارد که هر نوع تغییر در وضعیت ظاهری و نقص فنی وسیله نقلیه که باعث کاهش ضریب ایمنی وسیله نقلیه، افزایش گازهای آلاینده و افزایش آلودگی صوتی شود، نقص فنی به شمار می آید و پلیس ملزم است در صورت رویت این نوع وسایط نقلیه، نسبت به متوقف کردن، فک پلاک و اعزام به تعمیرگاه این خودروها اقدام کند و بعد از رفع نقص با پس گرفتن پلاک تعمیری، پلاک اصلی را تحویل صاحبان دهد.

وی یادآور شد: از ابتدای شروع این طرح تاکنون ۴۰ دستگاه وسیله نقلیه ای که مشکلات آلودگی صوتی و فنی آنها تشخیص داده شده توقیف کردیم که این طرح ویژه و مستمر تا زمان رفع کامل آلودگی های صوتی ادامه خواهد داشت.

به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان مردم می‌توانند در صورت مشاهده چنین مواردی ضمن تماس با سامانه ۱۱۰ و یا سامانه ۱۲۰ پلیس راهور، آدرس محل و شماره وسیله نقلیه را اطلاع دهند تا برخورد قاطع پلیس صورت گیرد. 

سرهنگ فکری به موادی از قانون آیین نامه راهنمایی و رانندگی اشاره کرد که مطابق  ماده ۲۰۰ این آیین نامه   هیچکس حق ندارد با وسیله نقلیه ای که دارای عیب و نقص فنی است رانندگی کند و نیز در ماده ۲۰ این آیین نامه آمده ایجاد عمدی صدای ناهنجار برای وسیله نقلیه ممنوع است و هر وسیله نقلیه باید مجهز به لوله خروجی گاز و صدای موتور باشد و مانع از ایجاد صدای ناهنجار و ورود گازهای آلاینده به داخل خودرو شود.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه