آخرین اخبار

12. شهريور 1399 - 2:33   |   کد مطلب: 32694
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان:
آبرسانی به ۱۷ روستای استان همدان با تانکر انجام می‌شود
شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: در حال حاضر آبرسانی به ۱۷ روستای استان همدان با تانکر انجام می‌شود.

به گزارش بهارانه،  سیدهادی حسینی بیدار در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طی ۷ سال اخیر شاهد افزایش جمعیت تحت پوشش شبکه آب شرب شهری از ۹۹ به ۱۰۰ درصد بوده‌ایم، گفت: جمعیت تحت پوشش آب شرب روستایی در استان همدان نیز از ۸۱ به ۸۶ درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه از مجموع یک هزار و ۶۵ روستای استان همدان تعداد ۷۹۰ روستا در قالب ۱۶۵ هزار و ۱۱ خانوار تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب هستند، گفت: ارتقا شاخص بهره مندی آب شرب در بخش روستایی از ۶۸ به ۷۸ درصد طی این مدت اجرایی شده است.

وی به اجرای ۱۲۵ کیلومتر اصلاح شبکه آب شهری، ۱۲۵ کیلومتر اصلاح شبکه آب روستایی، ۱۰۵ کیلومتر توسعه شبکه آب شهری و ۵۱۷ کیلومتر توسعه شبکه آب روستایی اشاره کرد و گفت: تعداد انشعابات آب نصب شده در بخش شهری ۸۵ هزار و ۸۵۰ فقره و تعداد انشعابات آب نصب شده در بخش روستایی ۳۰ هزار و ۷۲۰ فقره بوده است.

حسینی بیدار از کاهش آب بدون در آمد در بخش شهری از ۲۵ درصد به ۲۲ درصد خبر داد و گفت: ۴۰ حلقه حفر چاه و ۶۶ حلقه تجهیز چاه آب در بخش شهری و ۸۷ حلقه حفر چاه و ۱۰۳ حلقه تجهیز چاه آب در بخش روستایی استان همدان محقق شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان به بهره برداری از ۱۲ طرح مجتمع‌های آبرسانی روستایی و تکمیل و بهره برداری از ۵۹ پروژه آبرسانی تک روستایی در استان همدان نیز اشاره کرد و گفت: کاهش آبرسانی به روستاها توسط تانکر از ۲۰۰ مورد به ۱۷ مورد و افزایش میزان مطلوبیت میکروبی آب شرب روستایی با انجام اقداماتی نظیر کلرزنی مداوم، نصب دستگاه‌های کلرزن، تجهیز آزمایشگاه‌ها، تعویض شبکه‌های فرسوده و رفع به موقع شکستگی‌ها از دیگر اقدامات بوده است.
 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه