آخرین اخبار

25. شهريور 1399 - 12:44   |   کد مطلب: 32829
در سالهای آغازین انقلاب اسلامی و هنگام کاشته شدن نهال نو پای حکومت جمهوری اسلامی، صداقت و اخلاص بها و ارزش ویژه ای داشت. رفتار و کردار افراد، نشان از خلوص نیت و صفای باطن داشت، اما الان چنین نیست.

به گزارش بهارانه، گاهی دیده و یا شنیده می شود افرادی که در عرصه انتخابات وارد می شوند، دم از احساس تکلیف می زنند.  در محافل عمومی یا خصوصی طوری وانمود می کنند که نامزد انتخاباتی تمام تکالیف خود را به انجام رسانده و تنها تکلیفی که نباید به هیچ وضع از او فوت شود، ورود در عرصه انتخابات است.

لکن وقتی که رفتارهای انتخاباتی وی، زیر ذره بین قرار می گیرد. روشن می شود، واقعیت غیر از آن چیزی است که در عمل، بروز و ظهور پیدا می کند.

 اساسا رفتار های انتخاباتی با گذشته متفاوت شده است. البته منظور از گذشته، پس از انقلاب اسلامی است. در سالهای آغازین انقلاب اسلامی و هنگام کاشته شدن نهال نو پای حکومت جمهوری اسلامی، صداقت و اخلاص بها و ارزش ویژه ای داشت. رفتار و کردار افراد، نشان از خلوص نیت و صفای باطن داشت.

 اما آیا الآن وضعیت آنگونه است؟ قطعا نمی توان با طیب خاطر به این سوال جواب مثب داد.

آیا می توان برای انجام تکلیف هزینه میلیاردی کرد؟ ایا می توان برای انجام تکلیف دست به تخریب دیگران رذ؟ آیا می توان برای ادای وظیفه به آبروری دیگران چوب حراج زد؟ آیا می توان برای انجام تکلیف اصول و ارزش های اسلام و انقلاب را زیر سوال برد؟ برای تشخیص ادعای درست و واقعی، نه صرفا گفتار، بلکه رفتار ملاک و معیار است.

علی محبی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه