آخرین اخبار

26. شهريور 1399 - 8:33   |   کد مطلب: 32842
با تأکید اعضای کمیسیون آموزش؛
آموزش و پرورش متولی مهدهای کودک می‌شود
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تأکید اعضای این کمیسیون برای متولی‌گری آموزش و پرورش بر مهدهای کودک خبر داد و گفت: در نشست امروز مقرر شد کمیته‌‎ای متشکل از آموزش و پرورش، مرکز پژوهش‌ها و بهزیستی برای پیشبرد این روند تشکیل شد.

به گزارش بهارانه، احمدحسین  فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، اظهار کرد: دستور کار امروز کمیسیون، رسیدگی به وضعیت مهدهای کودک با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان بهزیستی کشور بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که "مهدهای کودک نباید به عنوان یک مرکز خدماتی دیده شوند بلکه مرکز پرورشی و آموزشی هستند"، گفت: بررسی‌های امروز کمیسیون نشان داد که فقط 7 درصد مهدهای کودک زیر نظر این سازمان  اداره می‌شوند و این در حالی است که سازمان بهزیستی مدعی است برنامه‌های آموزشی و پرورشی در مهدهای کودک را زیر نظر  دارد.

وی ادامه داد: از میان 93 درصد دیگر، درصد اعظمی از مهدهای کودک زیر نظر آموزش و پرورش و بخشی دیگر خارج از نظارت آموزش و پرورش اداره می‌شود به نحوی که هر نهاد و دستگاهی بدون ضابطه مهد کودک  تأسیس کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: نهایتا با تأکید کمیسیون بر تقویت بار آموزشی و پرورشی، مقرر شد که کمیته‌ای برای تشخیص متولی مهدهای کودک به آموزش و پرورش تشکیل شود تا این روند شتاب زده نباشد. بر همین اساس نمایندگانی از بهزیستی، آموزش و پرورش، اعضای کمیسیون و مرکز پژوهش‌های مجلس برای تعیین تکلیف متولی مهدهای کودک تعیین شد./

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه