آخرین اخبار

27. شهريور 1399 - 12:32   |   کد مطلب: 32860
22 شهریورماه تا 11 مهرماه جمع‌آوری کمک‌ها در پایگاه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره)

به گزارش بهارانه، به نقل از سپهر غرب، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان با بیان اینکه امسال شور عاطفه‌ها طبق سنوات گذشته برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند برپا شده است، گفت: 22 شهریورماه تا 11 مهرماه پایگاه‌ها در سراسر استان آماده دریافت کمک‌های خیران هستند.
هرسال در شهریورماه و قبل از آغاز سال تحصیلی جدید کمیته امداد در طرحی با عنوان جشن عاطفه‌ها اقدام به جمع‌آوری کمک‌های خیران و توزیع این کمک‌ها در بین دانش‌آموزان نیازمند می‌کرد و با برپایی پایگاه‌هایی در سراسر کشور، این اقدام خداپسندانه و خیرخواهانه شکل می‌گرفت.

اما امسال با توجه به شیوع کرونا و برگزاری کلاس‌ها به‌صورت حضوری، نیمه‎حضوری و یا غیر حضوری در نقاط مختلف کشور، به‌طور حتم کمک‌ها برای دانش‌آموزان در مناطق مختلف نیازمند تغییر و تحولاتی است که بسته به نوع ارائه آموزش‌ها، این کمک‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

از پایان سال گذشته که تصمیم بر برگزاری کلاس‌ها به‎صورت غیر حضوری شد، شاید مهم‌ترین مشکل و مسئله در ارائه این نوع آموزش، عدم فراهم بودن زیرساخت‌ها و عدم برخورداری بسیاری از خانواده‌ها و دانش‌آموزان از تلفن همراه هوشمند و تب‌لت بود که سیستم آموزش را با مشکل مواجه کرد و در مواردی نیز حتی دانش‌آموزان محروم از آموزش‌ها در فضای مجازی شدند.

اما با ارائه آموزش‌ها از طریق صدا و سیما و اندیشیدن تدابیری، تاحدودی این مشکلات رفع شد تا سال تحصیلی گذشته به هر زحمتی به پایان رسید؛ اما امسال با توجه به عدم پایان یافتن شرایط کرونایی و امکان تشدید شیوع آن به‎ویژه در فصل پاییز و زمستان، امکان برگزاری کلاس‌ها به‎صورت غیر حضوری و مجازی بازهم وجود دارد که باید قبل از وقوع این مسئله چاره‌ای اندیشید.

امسال کمیته امداد «شور عاطفه‌ها» را به‎منظور جمع‌آوری کمک‌های خیران برای دانش‌آموزان نیازمند و فراهم کردن اقلام مورد نیاز همچون دفتر، کیف، کفش و غیره برگزار کرده که به‎طور حتم بخشی از این کمک‌ها درصورت مشارکت بالای خیران با توجه به امکان برگزاری کلاس‌ها به‎صورت مجازی، به تهیه تب‌لت اختصاص داده خواهد شد که در این خصوص با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان گفت‌وگو کردیم.

پیمان ترکمانه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما ضمن اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید و برپایی جشن عاطفه‌ها طبق سنوات گذشته، اظهار کرد: جشن شور عاطفه‌ها امسال با شعار «همدل می‌شویم برای مهربانی در مهر» در همدان آغاز شد.

وی با بیان آنکه این جشن هم‎زمان با سراسر کشور از شنبه 22 شهریورماه آغاز شد و تا جمعه 11 مهرماه ادامه خواهد داشت، گفت: این طرح با هدف تأمین نیازهای تحصیلی دانش‌آموزان در پایگاه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) سطح استان برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان بیان کرد: همچون سنوات گذشته و هم‎زمان با آغاز سال تحصیلی کمیته امداد همدان با استقرار پایگاه‌های شور عاطفه‌ها در سراسر استان، کمک‌های مردم نوع‌‎دوست را دریافت و در کمترین زمان به دست نیازمندان می‌رساند.

وی افزود: به‎دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا این فعالیت با ملاحظات متناسب با شرایط فعلی برگزار می‌شود.

ترکمانه با بیان اینکه رزمایش شور عاطفه‌ها امسال در مراکز نیکوکاری و پایگاه‌های ثابت و سیار کمیته امداد برگزار می‌شود، تصریح کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌‎شده از این پایگاه‌ها متعلق به دانش‌آموزان بی‌بضاعت بوده و در نخستین فرصت بین آن‌ها توزیع می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه شکل‌گیری حرکت جهادی شور عاطفه‌ها با بهره‌گیری از تجارب سال‌های گذشته به‌‎ویژه در مرحله نخست پویش ایران همدل بسیار با اهمیت است، ادامه داد: توسعه دامنه احسان، نیکوکاری و تأمین نیازهای تحصیلی دانش‌آموزان هماهنگ با نظام آموزشی جدید به‎ویژه تأمین گوشی هوشمند و تبلت برای آموزش غیر حضوری و مجازی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان خاطرنشان کرد: امسال 9 هزار و 801 دانش‌آموز زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تحصیل می‌کنند.

وی یادآور شد: با توجه به شیوع کرونا و برگزاری کلاس‌های درس به‌صورت غیر حضوری، این نهاد درنظر دارد به جمع‌آوری کمک‌های نقدی از خیران برای تأمین تبلت اقدام کند.

ترکمانه درخصوص تأمین سایر اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان نیز اظهار کرد: با توجه به بازگشایی مدارس تهیه نوشت‌افزار، کیف، کفش، پوشاک و سایر هزینه‌های مرتبط در اولویت است.

وی به نام‎گذاری جشن شور عاطفه‌ها در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال شعار شور عاطفه‌ها با پویش «ایران همدل»، «همدل می‌شویم در تأمین مایحتاج تحصیلی دانش‌آموزان» و «همدل می‌شویم برای مهربانی در مهر» نام‌گذاری شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان با قدردانی از همراهی مردم نیکوکار و خیر استان برای حضور در اقدامات خیرخواهانه، بیان کرد: خیران می‌توانند از طریق تلفن همراه و با شماره‌گیری کد دستوری #14* و #8877* و یا واریز کمک‌ها به شماره کارت 6037997591777777 و یا با مراجعه به دفاتر کمیته امداد، ما را در این راستا کمک کنند.

وی در ادامه به افتتاح مرکز نیکوکاری «مداد رنگی» در همدان اشاره کرد و افزود: این مرکز نیکوکاری با همت خیران فعال و به‌‎صورت تخصصی در زمینه آموزشی و فرهنگی و برای حمایت از دانش‌آموزان نیازمند افتتاح خواهد شد.

ترکمانه با بیان آنکه این مرکز به‌‎عنوان ستاد هم‌اندیشی و راهبری فرهنگی دیگر مراکز نیکوکاری فرهنگی فعالیت خواهد کرد، تصریح کرد: هدف از تأسیس و گسترش این مراکز واگذاری کار مردم به مردم است و تجربه 40 سال گذشته نشان داده که اعتماد به مردم در زمینه واگذاری امور به آن‎ها راهگشا و مفید است.

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از مشکلات اقتصادی ریشه در کمبودهای فرهنگی دارد، ادامه داد: مرکز نیکوکاری «مداد رنگی» قوه عاقله مراکز نیکوکاری در زمینه فرهنگی خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان خاطرنشان کرد: وظیفه این مرکز شناسایی و پرورش ظرفیت‌های فرهنگی و به‌کارگیری آن‎ها در مسیر خدمت به مددجویان و نیازمندان است.

وی یادآور شد: امیدواریم در سال تحصیلی جدید خیران با پیوستن به طرح‌های مشارکتی کمیته امداد همچون «شور عاطفه‌ها» و «مداد رنگی»، یاری‌رسان دانش‌آموزان بی‌بضاعت شوند.

در سال تحصیلی جدید 9 هزار و 801 دانش‌آموز همدانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خواهند بود که این نهاد به‎منظور تأمین برخی از نیاز این دانش‌آموزان، اقدام به برپایی «شور عاطفه‌ها» کرده است که خیران می‌توانند کمک‌های خود را از 22 شهریورماه تا 11 مهرماه در این راستا داشته باشند.

البته این نکته حائز اهمیت است که با توجه به شیوع کرونا و برگزاری کلاس‌های درس به‌‎صورت غیر حضوری، کمیته امداد امام خمینی (ره) درنظر دارد بخشی از کمک‌های نقدی جمع‌آوری‎شده از خیران را به تأمین تبلت برای دانش‌آموزان اختصاص دهد و با توجه به بازگشایی مدارس تهیه نوشت‌افزار، کیف، کفش، پوشاک و سایر هزینه‌های مرتبط در اولویت است.

خیران باید این مهم را درنظر داشته باشند که با کمک هرچه بیشتر در این اقدام خیرخواهانه دانش‌آموزان بیشتری درصورت ارائه آموزش‌ها به صورت مجازی، از این امکانات بهره‌مند خواهند شد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه