آخرین اخبار

29. شهريور 1399 - 12:33   |   کد مطلب: 32875
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه بازخوانی دوران دفاع مقدس و آن همه رشادت و ایثار شهدا، جانبازان و آزادگان و...برای نسل امروز یک ضرورت است، گفت: این مهم توسط ابزاری قوی چون هنر امکان پذیر بوده که تأثیر بالایی دارد.

به گزارش بهارانه، معصومه ابراهیمی‌هژیر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس اظهار کرد:‌ کانون پرورش فکری نگاه ویژه و خاصd به موضوع دفاع مقدس دارد.

وی به برگزاری برنامه 40 مرکز و 40 شمع‌خانه اشاره و تصریح کرد: در محوطه بیرونی 40 مرکز تکیه برپا شده و به یاد و خاطره شهدا شمع‌هایی روشن می‌شود،‌همچنین اعضا و مربیان با عنوان عهدی با شهدا دلنوشته‌های را نوشته و امضا می‌کنند.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان افزود: در این برنامه عکس شهدای آن منطقه به همراه وصیت‌نامه آنها در داخل تکیه قرار می‌گیرد.

وی یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها را در هفته دفاع مقدس برگزاری نمایشگاه 40 سال مقاومت در باغ موزه همدان خواند و گفت: در این نمایشگاه کانون یک غرفه دارد و برنامه های فرهنگی خود را ارائه می‌دهد.

ابراهیمی‌هژیر ادامه داد: دعوت از خانواده شهدا برای حضور در مرکز و بیان قصه‌ای از زندگی شهیدشان توسط خانواده شهید، حضور در منزل شهدا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نیز در برنامه خود داریم.

وی بیان کرد: به مناسبت چهلمین سال دفاع مقدس، 40 نمایشگاه مجازی هنرهای تجسمی در 40 کتابخانه کانون که از آثار بچه‌های کانون است سراسر استان را خواهیم داشت.

معاون فرهنگی کانون با بیان اینکه بازخوانی دوران دفاع مقدس و آن همه رشادت و ایثار شهدا، جانبازان و آزادگان و نیز خانواده‌های آنها برای نسل امروز یک ضرورت است، گفت: این مهم توسط ابزاری قوی چون هنر امکان پذیر بوده و تأثیر بالایی دارد.

وی افزود: در این راستا کانون اولین گام را با هنر قصه‌گویی از زبان خود کودکان و نوجوانان و سپس مربیان است، برداشته که به بیان خاطراتی از از آن دوران می‌پردازند.

ابراهیمی‌هژیر تولید پادکست‌ که شیوه نوین و جدیدی است را با محتوای دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های کانون برشمرد.

وی به هنر عکاسی در این راستا اشاره و خاطرنشان کرد: پویش "سلفی من و شهید" در رشته عکاسی را داریم که کودکان و نوجوانان می‌توانند با شهیدی که در خانواده،‌ محله و در اطراف خود دارند عکس بگیرند و برای ما ارسال کنند.

معاون فرهنگی کانون ادامه داد: البته هر کانون در سراسر استان نیز برنامه‌ها و طرح‌های خود را نیز دارد مثلا کانون سامن مسابقه تهیه کارت مزین با جمله‌ای از وصیت‌نامه شهدا را در نظر گرفته که بچه‌ها بخشی از وصیت‌نامه شهید محله یا هر شهید دیگری را با عکس شهید به شکل کارت درآورده و در مسابقه شرکت کنند که به زیباترین کارت جایزه داده می‌شود.

وی به ویژه برنامه شهید نوجوان، عباس اسکندری در نهاوند اشاره و اظهار کرد: در این برنامه به مدت یک هفته بچه‌ها هر روز قصه‌ای از زندگی این شهید نوجوان را می‌شنوند و با کشیدن نقاشی از قصه همان روز در مسابقه شرکت می‌کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه